اخذ ویزای توریستی در شرایط کرونا

اخذ ویزای توریستی در شرایط کرونا

راهنمای جامع اخذ ویزای توریستی در شرایط کرونا

کشور کانادا متشکل از ۱۰ استان و ۳ قلمرو است که از جاذبه های طبیعی و توریستی بسیاری برخوردار است از اینرو هر ساله گردشگران و توریست های زیادی به این کشور سفر می کنند . به عنوان مثال آبشار نیاگارا، بزرگترین آبشار جهان نیز در مرز بین این کشور با ایالات متحده آمریکا قرار دارد و مناطق قطبی این کشور جزو نقاط دیدنی آن محسوب می شوند . با اینحال بسیاری نیز با اخذ ویزای کانادا صرفا برای دید و بازدید اقوام و خویشان خود به این کشور سفر می کنند .

ویزای توریستی کشور کانادا (visitor visa) در واقع نوعی مجوز سفر موقت است که توسط اداره مهاجرت کشور کانادا ( Canadian Immigration Service ) برای افراد متقاضی سفر توریستی و گردشگری به این کشور به مدت محدود یعنی با اعتبار ۶ ماهه داده می شود که مراحل قانونی اخذ ویزای توریستی در شرایط کرونا کمی تغییر پیدا کرده است .

VIZA TORISTI

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی در شرایط کرونا

به علاوه ممکن است ویزای توریستی افراد کمتر از ۶ ماه نیز صادر شود و این مدت زمان را مامور خدمات مرزی است که تعیین می کند و حتی می تواند زمان خروج شما از کانادا را نیز مشخص نماید . در هر حال سقف ویزای توریستی ۶ ماه است و افراد می توانند نهایتا به مدت ۶ ماه با اخذ ویزای توریستی در کشور کانادا اقامت داشته باشند و از سفر توریستی و گردشگری در شهر های مختلف کانادا لذت ببرند . اما نکته ای که هست شرایط دریافت ویزای توریستی است که می بایست در افراد احراز شود تا موفق به اخذ ویزای توریستی در شرایط کرونا گردند .

این شرایط شامل تمکن مالی خوب برای اقامت ، اقناع مامور مهاجرت به اینکه شما قصد ماندن در کشور کانادا را ندارید و به محض اتمام تاریخ ویزای توریستی به کشور خود باز می گردید ، مدارکی دال بر اینکه به کشور خود وابستگی دارید و قصد بازگشت دارید همچون خانواده یا داشتن خانه و شغل ، نداشتن سابقه جنایی و محکومیت مهاجرتی ، دارای وضعیت سلامتی مناسب، مدارک هویتی معتبر چون پاسپورت و … است .

حتی وجود دعوت نامه می تواند کمک بزرگی در تسریع روند اخذ ویزای توریستی در شرایط کرونا شما قلمداد شود ؛ در صورت داشتن این‌ شرایط می توانید به یکی از دو طریق آنلاین یا کتبی مدارک خود را برای اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید تا بررسی گردد و در صورت نبود مشکل ، منجر به صدور ویزای توریستی شما گردد .

اما اخیرا بعد از همه گیری ویروس کرونا شرایط ویزاهای توریستی تا حدودی تغییر کرد و بسیاری از کشورها از جمله کانادا برای مدتی صدور ویزای توریستی را متوقف کردند تا اینکه با بهبود شرایط و روند واکسینه شدن غالب افراد جامعه به تدریج اخذ ویزای توریستی در شرایط کرونا نیز مهیا گردید . منتهی با روندی کندتر و سخت تر از گذشته و به صورت محدود ویزای توریستی برای افراد صادر می گردد .

مثلا اگر در گذشته طول مدت دریافت ویزای توریستی کمی بیش از ۴ ماه بود امروز این مدت به کمی بیش از ۹ ماه رسیده است ؛ همچنین انجام تست های پزشکی در کشور فرد متقاضی از جمله تست کرونا و اولویت بندی درخواست ها و ترتیب اثر دادن به ویزای توریستی درخواست های ضروری و… از جمله مسائلی است که علاوه بر طی روند معمول طی پروسهاخذ ویزای توریستی در شرایط کرونا می بایست بدان توجه کنید .

AKHZ VIZA DARKORONA

همچنین برای اخذ ویزای توریستی در شرایط کرونا که امروز با سویه های مختلف کرونایی نیز همراه شده است ممکن است با تعطیلی برخی دفاتر VAC مواجه شوید و یا اینکه صرفا امکان ثبت درخواست و تشکیل پرونده به صورت آنلاین باشد و زمان رسیدگی به پرونده شما نیز طولانی تر شود و حتی یک دوره قرنطینه ۱۴ روزه در کانادا را سپری نمایید. در هر حال اداره مهاجرت کانادا در شرایط کرونا به سختی برای سفرهای غیر ضروری چون موارد گردشگری و توریستی اقدام به صدور ویزا می کند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.