اخذ ویزای توریستی کانادا

اخذ ویزای توریستی کانادا

مباحثی که پیش از مطلب اخذ ویزای توریستی کانادا باید بدانید :

اخذ ویزای کانادا با دعوت نامه ، اخذ ویزای توریستی در شرایط کرونا ، دلایل تمایل افراد به اخذ ویزای کانادا ، 6 تا از بهترین جاذبه های

گردشگری کانادا ، ریجکتی ویزا کانادا

برخی از کشورها از جمله کانادا از جاذبه های گردشگری و توریستی فراوانی برخوردار هستند از اینرو بسیاری از افراد با مقاصد گردشگری یا دیدار دوستان و خانواده اقدام به اخذ ویزای توریستی کانادا نموده و از جاذبه های گردشگری فوق العاده آن بازدید به عمل می آورند .

دسته ای نیز اخذ ویزای توریستی کانادا ویزای توریستی را صرفا برای دیدار از خانواده و دوستان و…  می خواهند ؛ با اینحال کسانی که برای گرفتن ویزای توریستی کانادا اقدام می کنند تنها به مدت ۶ ماه قادر خواهند بود در کشور کانادا اقامت کنند ؛ جالب اینکه اخذ ویزای توریستی کانادا بعضا برای مقاصدی غیر از گردشگری و توریستی نیز کاربرد دارد  .

هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا

اما آن دسته از کسانی که اخذ ویزای توریستی کانادا را صرفا برای جاذبه های توریستی بکر و طبیعی یا دیدنی این کشور اعم از بازدید از معروفترین آبشار جهان یعنی آبشار نیاگارا، شهر کوهستانی و تاریخی کبک، پارک ملی جاسپر در رشته کوه راکی، شهر کلگری و… و حتی سازه های دیدنی چون برج معروف CN Tower با ارتفاع 553 متر انتخاب می کنند .

می توانند از طریق دو نوع ویزای توریستی چون ویزای سینگل (single-entry) یا ویزای مولتی کانادا (multiple entry) اقدام کنند که در اولی فقط اجازه یک بار ورود و خروج به کشور کانادا را دارند و در دومی محدودیتی برای ورود و خروج به کشور کانادا وجود ندارد .

با اینحال مشکلی که هست اینکه بیماری کرونا در سراسر دنیا شیوع پیدا کرده و شرایط تردد و مسافرت را با محدودیت های بسیاری همراه ساخته است . حتی بسیاری از کشورها در شرایط این روزهای کرونا صرفا برای کارهای ضروری اقدام به صدور ویزا کرده و موقتا برای موارد توریستی ، ویزایی صادر نمی کنند.

از جمله این کشورها که بخاطر کرونا حتی قوانین مهاجرتی آن دستخوش تغییراتی گشته و هر ماه تمدید می گردد کشور کاناداست که صرفا برای امور ضروری اقدام به صدور ویزا می نماید و برای موارد گردشگری و توریستی یا به قولی گشت و گذار و تفریح ویزایی صادر نمی کند یا سختگیرانه تر شده است .

این شرایط ضروری می تواند شامل الزامات عاطفی چون عیادت و مراقبت از بستگان و آشنایان نزدیک که در شرایط حاد و بحرانی بیماری قرار دارند ، کسانی که در کانادا تحصیل می کنند و خانواده های آنها، اعضای نزدیک و دارای نسبت درجه یک با شهروندان کانادایی و… باشد.

همچنین افرادی که به کانادا سفر می کنند می بایست به مدت ۱۴ روز را در قرنطینه اجباری بگذرانند که البته این الزام برای برخی کسانی که برای موارد ضروری تر چون الزامات عاطفی و خدمات پزشکی اقدام به مسافرت به کانادا کرده اند معاف از قرنطینه خواهند بود .

مدت زمان اخذ ویزای توریستی کانادا

اما برای دریافت ویزای توریستی کانادا (visitor visa) می بایست یک سری از شرایط های قوانین مهاجرتی کشور کانادا برایاخذ ویزای توریستی کانادا را داشته باشید تا بتوانید موفق به اخذ آن گردید .

اصولا ۳ نوع ویزای توریستی در قوانین اخذ ویزای توریستی کانادا تعریف شده است که اعم از ویزای سینگل کانادا که طی آن فرد صرفا یکبار حق ورود به کانادا را دارد، ویزای مولتیپل کانادا که مدت زمان آن ۵ ساله است و اتمام آن با اتمام اعتبار پاسپورت پایان می پذیرد و هر فرد قادر است در هر بار سفر به مدت ۶ ماه در کانادا اقامت گزیند و پس از آن اگر دلایل قانع کننده داشت تمدید می گردد .

در غیر اینصورت باید خاک کانادا را ترک کند اما در عین حال پس از خوردن مهر خروج از کانادا حتی چند ساعت بعد می تواند مجددا به مدت ۶ ماه در کانادا اقامت داشته باشد .

و در نهایت سوپر ویزای کاناداست که به ویزای والدین نیز معروف است و توسط کسانی اخذ می گردد که از سوی فرزندان خود که در کانادا اقامت دارند دعوت نامه دریافت کرده و برای دیدار آنها به کانادا سفر می کنند .

این افراد پدر و مادرها، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها هستند. البته شرط ارسال دعوت نامه از سوی فرزند یا نوه این افراد، حداقل سن ۱۸ سال تمام است. به علاوه دارا بودن تمکن مالی، پلن مناسب جهت بازدید از کانادا، عدم سوء پیشینه، سلامت جسم و روان، اقناع افسر مهاجرت برای بازگشت به کشور مبدأ نیز از جمله شرایط های مهم اخذ ویزای توریستی کانادا محسوب می گردد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.