اخذ ویزای کانادا برای والدین

اخذ ویزای کانادا برای والدین

شرایط اخذ ویزای کانادا برای والدین

بسیاری از کسانی که در خارج از ایران زندگی می کنند در داخل ایران اقوام و دوستانی دارند که در برهه ای از زمان مجبور بوده اند ترکشان کنند و به جهات مختلف همچون تحصیل ، سرمایه گذاری در ایالت های مختلف و یا دست یابی به زندگی بهتر به کشورهای مورد نظر خود همچون کانادا مهاجرت کنند .

از اینرو شاید بتوان با دوری از دوستان کنار آمد اما دوری از والدین سخت است و همین باعث می شود تا افرادی که در خارج اقامت دارند برا ديدن والدین خود به ایران سفر کنند یا اینکه برای آنها دعوت نامه بفرستند که به دیدارشان در خارج بروند .

بر این اساس بسیاری از کشورهای دنیا برای اینکه مهاجران بتوانند با والدین خود دیدار داشته باشند در قوانین مهاجرتی خود روش های را ایجاد کرده اند که افراد بتوانند براحتی والدین خود را طی سفر و با اخذ ویزای توریستی یا موقت و… ملاقات کنند .

شرایط اخذ ویزای کانادا برای والدین

بخصوص ما ایرانی ها که در چند کشور از جمله کانادا مهاجران زیادی داریم و قطعا بسیاری از این مهاجران در ایران والدینی دارند که مشتاق دیدار آنها هستند ؛ از اینرو اخذ ویزای کانادا برای والدین در کشوری که برای ساختارهای خانواده و بنیان خانواده به عنوان کوچکترین و مهمترین بخش جامعه اهمیت زیادی قائل است یکی از بهترین روش ها برای دیدار والدین خواهد بود .

قوانین و مراحل اخذ ویزای کانادا برای والدین ( Parent and grandparent visa ) 

وقتی قرار است برای گرفتن ویزای کانادا اقدام کنید به لحاظ داشتن شرایط های عمومي اعم از آماده سازی مدارک مورد نیاز برای اقامت و برخی قوانین ثابت مهاجرتی فرق چندانی ندارد که برای چه نوع ویزای کانادا اقدام کرده اید .

اما هر یک از روش های اخذ ویزا نیاز به داشتن یک سری شرایط های اختصاصی نیز هستند مثلا اخذ ویزای کانادا برای والدین می تواند از طریق ارسال دعوت نامه تحت قالب سوپر ویزای کانادا یا حتی ویزای توریستی کانادا رقم بخورد . که هر یک از شرایط عمومی یکسان ولی اختصاصی متفاوتی برخوردار هستند .

بطور کلی یک سری از شرایط های اخذ ویزای کانادا برای والدین مثل اخذ سایر ویزاهای کانادا بیشتر جنبه عمومي دارند مثل پر کردن مدارک هویتی یا اطلاعاتی که درباره خود و خانواده تنظیم می کنید ، اعلام قصد سفر و… اما یک سری از شرایط های اخذ ویزا اختصاصی است

مثلا برای گرفتن ویزای کانادا برای والدین چون سوپر ویزای کانادا حتما باید دعوت کننده از اقامت شهروندی یا دائم کانادا برخوردار بوده و دارای سن ۱۸ سال تمام باشد ، داشتن نسبت فرزندی یا نوه با دعوت شده ، ارسال دعوت نامه از داخل کشور کانادا، اطمینان بخشی به اداره مهاجرت از نیت مشخص خود برای دیدار والدین و همچنین برخورداری از امکانات مادی و مکانی برای پذیرش والدین و… بخشی از آنهاست .

مراحل و قوانین

روش های اخذ ویزای کانادا برای والدین

بطور معمول ۲ روش برای اخذ ویزای کانادا برای والدین مرسوم است که یکی سوپر ویزای کانادا است و دیگری ویزای توریستی والدین که در هر دو نیاز به دعوت نامه هست که در سوپر ویزای کانادا این دعوت نامه ضروری ولی در ویزای توریستی اختیاری است .

در واقع در سوپر ویزای کانادا بر اساس اینکه شما به عنوان فرزند یا نوه از والدین خود با دعوت نامه محضری از طریق سفارت دعوت می کنید که به بازدید شما بیایند یک ضرورت است و شرط مهم اعطای سوپر ویزای کانادا به والدین شما محسوب می شود ولی در ویزای توریستی صرفا یک نقش کمکی دارد.

همچنین در روش سوپر ویزای کانادا برای والدین که با اعتبار ۱۰ ساله هم صادر می شود در هر بار سفر به کانادا والدین می توانند به مدت ۲ سال در آنجا اقامت داشته باشند که این مدت در ویزای توریستی که در دو فرمت ویزای توریستی مولتیپل با اعتبار ۵ ساله بدون محدودیت در تعداد ورود و خروج و ویزای توریستی سینگل فقط برای یک بار سفر به کانادا صادر می شود، فقط به مدت ۶ ماه در هر بار سفر اجازه اقامت در کشور کانادا را خواهید داشت .

همچنین در اظهاریه ای که باید هدف از سفر در هر یک از این دو روش اخذ ویزای کانادا برای والدین را مطرح کنید با هم متفاوت است مثلا در سوپر ویزای کانادا هدف دید و بازدید والدین و در ویزای مسافرتی هدف گردشگری و تفریح عنوان می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.