استادی پرمیت

استادی پرمیت چیست؟

شرایط اخذ ویزای استادی پرمیت

استادی پرمیت (study permit) نوعی مجوز اقامت در کشور کانادا برای تحصیل است که در کنار ویزای تحصیلی کانادا برای کالج و دانشگاه بدان نیاز خواهید داشت . بطور قطع اگر شما هم به دنبال تحصیل در یک کشور پیشرفته و مدرن باشید و به شما بگویند که کانادا دارای ۳ دانشگاه تورنتو ، مک گیل، کلمبیا بریتیش با رنک های جهانی ۲۹، ۳۵، ۵۱ است به سختی حاضر خواهید بود تحصیل در کشور کانادا را به کشوری دیگر ترجیح بدهید .

چراکه کشور کانادا آنقدر جاذبه و شرایط های خوب و مهیا برای زندگی دارد که شما را ترغیب به مهاجرت به این کشور کند. حال چه برسد به اینکه با وجود دانشگاه هایی دارای رنکینک خوب جهانی، برای تحصیل نیز یک کشور ایده آل محسوب می شود و سطح علمی دانشگاه های آن در سطح بالایی قرار دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق استادی پرمیت

اما نکته ای که وجود دارد اینکه برای تحصیل در کشور کانادا صرفا اخذ ویزای تحصیلی باعث نمی شود که بتوانید در کانادا تحصیل کنید بلکه باید اجازه اقامت در کشور کانادا برای تحصیل را هم داشته باشید که تحت عنوان مجوز استادی پرمیت شناخته می شود و برای دانشجویان خارجی صادر می گردد .

لذا صرفا به واسطه داشتن این‌ مجوز است که افسر مهاجرت به شما اجازه اقامت در کشور کانادا برای تحصیل را خواهد داد. در واقع اگر بخواهیم استادی پرمیت را با ویزای تحصیلی مقایسه کنیم باید گفت که ویزای تحصیلی اجازه ورود به کانادا برای تحصیل و استادی پرمیت مجوز اقامت در کانادا برای تحصیل است. و این دو لازمه مهاجرت تحصیلی به کانادا برای تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزشی این کشور است.

حال شاید کسانی باشند که این سوال برایشان مطرح شود که استادی پرمیت طی چه پروسه ای اخذ می گردد؟  وقتی شما برای اخذ مجوز استادی پرمیت کانادا اقدام می کنید به چند سوال اساسی پاسخ می دهید و آن اینکه چرا به کانادا آمده اید و قصد اصلی شما از سفر به کانادا چیست؟ در چه رشته تحصیلی و مقطعی قرار است تحصیل کنید؟ دوره تحصیلی شما چه مدت طول می کشد؟ و اینکه آیا محدودیت برای کار در کانادا دارید یا نه؟ و از این دست موارد که می بایست در جواب هر یک پاسخ روشن و درستی داشته باشید چون از سوی افسر مهاجرت پاسخ های شما با شگردهایی که وجود دارد، راستی آزمایی می شود.

مهاجرت به کانادا

لذا وقتی با دادن مجوز استادی پرمیت به شما موافقت گردد باید به این نکته اذعان کرد که دولت کانادا برایتان ویزای تحصیلی صادر نمی کند بلکه در کنار آن به شما ویزای توریستی visitor می دهد. همچنین شرایطی نیز باید در شخص درخواست کننده استادی پرمیت احراز شود .

مثلا اینکه از یک موسسه آموزشی DLI که در کانادا اعتبار داشته باشد دعوتنامه پذیرش داشته باشد ، برخورداری از تمکن مالی برای تحصیل و زندگی در کانادا، نداشتن سوء پیشینه، از سلامت جسمی مورد نظر کنسولگری کانادا برخوردار باشد و مهمتر از همه بتواند به افسر مهاجرت کانادا نشان بدهد که پس از تحصیل قصد بازگشت به کشورش را دارد. در این صورت می تواند به اخذ مجوز استادی پرمیت از اداره مهاجرت کانادا خوشبین باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.