مدارک موردنیاز برای اقامت در کانادا

مدارک موردنیاز برای اقامت در کانادا

مدارک موردنیاز برای اقامت در کانادا

اگر تمایل دارید با موفقیت در کشور کانادا اقامت کنید ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که مدارک ارائه شده معتبر و تکمیل شده و مطابق الزامات و قوانین دولت کانادا می باشد یا خیر در این مقاله لیستی از مدارک و اسناد موردنیاز برای اقامت در کانادا در نظر گرفته شده است که به برخی از آن ها اشاره می کنیم ترجیحا هنگام جمع آوری مدارک با یک مشاور مهاجرت به کانادا مشورت کنید  .

 1. گذرنامه :

  گذرنامه از مدارک مهم و ضروری برای اقامت در کانادا است . اگر گذرنامه شما تا وقتی که در کانادا می باشید منقضی شود، همه اسناد مهاجرت به کانادا ( immigration to canada ) ، شماره بیمه اجتماعی و…. معمولا به طور همزمان منقضی خواهند شد .

 2. مجوز تحصیلی : 

  مجوز تحصیلی معتبر به شما امکان می دهد تا بتوانید در کنار اقامت در کانادا به تحصیل ادامه دهید . برای تحصیل در کانادا به مجوز تحصیل معتبر نیاز دارید . فقط در صورتی به آن نیاز پیدا نخواهید کرد که به عنوان یک دانشجوی دوره ای تبادل نظر به آن جا رفته باشید و بایستی تا پایان اقامت برنامه خود را به پایان برسانید.

 3. گزارش پزشکی : 

  برای اقامت در کانادا ارائه گزارش پزشکی ضروری است . برای اطمینان از اینکه شما از لحاظ روحی و جسمی در سلامت کامل به سر می برید لازم و حیاتی می باشد .

 4. ویزای اقامت موقت( TRV):

 5. یک سند رسمی است که توسط دفتر ویزای کانادا صادر می شود و شرایط لازم را برای ورود به کانادا به صورت اقامت موقت در اختیار شما قرار می دهد . همچنین این ویزای TRV فقط برای ورود به کانادا مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع ویزای توریستی

دو نوع ویزای توریستی برای اقامت در کانادا وجود دارد که در ادامه با هم مورد بررسی قرار می دهیم.

ویزای یکبار ورود:

این ویزا برای مدت حداکثر 6 ماه اعتبار دارد.

ویزای چند بار ورود :

از انواع ویزای توریستی می توان به ویزای چند بار ورود اشاره کرد که مدت اعتبار آن تا 10 سال یا  به عبارتی تا یک ماه قبل از تاریخ انقضا گذرنامه می باشد .

هنگام درخواست ویزای کانادا باید فتوکپی صفحه اطلاعات گذرنامه خود را ارائه دهید که شامل موارد زیر است :

 • شماره گذرنامه
 • تاریخ صدور
 • تاریخ انقضا
 • اسناد و فرم ها
 • اطلاعات شخصی

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی عبارتنداز :

 • گذرنامه معتبر با تاریخ انقضا بیش از 6 ماه
 • مدارکی برای اثبات ارتباط شما با کشور ملی خود
 • 2 عکس برای گذرنامه با زمینه سفید و بدون حاشیه

بنابراین برای اقامت در کانادا مدارک خود را بررسی کنید تا از صحت و اعتبار آن ها اطمینان حاصل کنید . همچنین تاریخ انقضای آن ها را چک کنید تا بتوانید برای تمدید آن ها برنامه ریزی کرده و بدون هیچ مشکلی در کانادا اقامت کنید .

با تمای این تفاسیر اگر شما هم جزو دسته افرادی هستید که قصد مهاجرت و سرمایه گذاری در کشور کانادا را دارید پیشنهاد بهترین پیشنهاد به شما شناسایی شرکت های معتبر مهاجرتی و پیش بردن فعالیت های مهاجرتی خود در روند قانونی است تا وارد بی راهه های مهاجرت نشوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.