اقامت والدین از طریق تولد فرزند

اقامت والدین از طریق تولد فرزند

آیا اقامت والدین از طریق تولد فرزند امکان پذیر است ( My child was born in Canada, can I just stay in Canada )

هیچی به اندازه فرزند برای والدین اهمیت ندارد از اینرو تمام تلاش والدین برای این است که فرزندان آنها از آینده و سرنوشت خوبی برخوردار باشند . لذا بسیاری از زوجین که توان مسافرت به کشورهای پیشرفته و مدرن را دارند شاید تصمیم بگیرند که فرزند آنها در یکی از این کشورها به دنیا بیاید تا بتواند تابعیت و حق شهروندی آن کشور را داشته باشد . این تصمیم برای این گرفته می شود که فرزند آنها بتواند به سطح زندگی به مراتب بهتر در یک کشور پیشرفته و مدرن دست یابد .

بسیاری از کشورها به فرزند متولد شده در خاک خود بر اساس دو اصل شناخته شده ، حق شهروندی و تابعیت اعطا می کنند یکی اصل خاک که به  معنی این است که فرزند زوجینی که بیگانه هستند اگر در خاک آن کشور متولد شود تابعیت آن کشور به او تعلق می گیرد و همین سبب می شود تا اقامت والدین از طریق تولد فرزند هم بدون مشکل امکان پذیرد .

دومین اصل ، اصل خون که به این معنی است که اگر یکی از والدین فرزند متولد شده اقامت دائم یا تابعیت آن کشور را داشته باشد فرزند آنها نیز می تواند تابعیت آن کشور را بگیرد البته این حق تابعیت صرفا برای فرزند است و والدین به واسطه فرزند آوری بر اساس هر یک از دو اصل مطرح شده نمی توانند اقامت دائم یا تابعیت آن کشور را به دست بیاورند .

اقامت والدین از طریق تولد فرزند

اقامت والدین از طریق تولد فرزند مادامیست که فرزند کوچ است و به سن قانونی نرسیده است از اینرو معمولا پس از تولد فرزندشان به کشور خود باز می گردند چون فرزندشان به واسطه تولد در آن کشور تابعیت آن کشور را می گیرد و اگر به همراه والدین برگردد این تابعیت او باطل نمی شود لذا هروقت که به سن قانونی رسید می تواند برای ادامه زندگی و اقامت به آنجا برود .

حال اینجا یک سوال اساسی مطرح است و آن اینکه اگر والدین نمی توانند صرفا با تولد فرزن د، اقامت دائم یا تابعیت آن کشور را بگیرند پس اقامت والدین از طریق تولد فرزند به چه طریقی ممکن است ؟ روش های متنوعی وجود دارد که والدین بتوانند از طریق تولد فرزند به اقامت جایی که فرزندشان در آنجا متولد شده برسند .

یکی از روش های اقامت والدین از طریق تولد فرزند ، اسپانسر شدن فرزند است وقتی که بزرگ شد و به تمکن لازم برای حمایت از شما دست یافت ، دوم اقدام از طریق روش های مرسوم مهاجرتی آن کشور است که چون فرزند شما تابعیت آن کشور را دارد روال اخذ مهاجرت به کشور مورد نظر آسان تر و راحت خواهد بود .

به عنوان مثال اگر فرزند شما در کانادا متولد شود می توانید از طریق سوپر ویزای کانادا که نوعی روش اخذ ویزا برای والدین از طریق دعوت نامه است اقدام کنید یا حتی ویزای کاری و توریستی و…

شرایط اقامت والدین از طریق تولد فرزند

با اینحال تولد فرزند بیشتر بجای اینکه منجر به اقامت والدین از طریق تولد فرزند شود نوعی سرمایه گذاری برای آینده خود فرزند است که تابعیت کشور مورد نظر را برای او به دست می آورید . برخی از کشورها نیز هستند که به والدین با تولد فرزند در آن کشور اقامت های موقت می دهند. اما کماکان والدین می بایست برای کسب اقامت دائم از روش های مهاجرتی کشور فرزند متولد شده خود استفاده نمایند .

درکل اگر شماهم جزو دسته افرادی هستید که علاقمند به مهاجرت هستید شرکت های معتبر مهاجرتی را شناسایی و با مشاورانشان مراحل قانونی را در میان بگذارید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.