اقامت کانادا

مدت زمان دریافت اقامت کانادا

برنامه هایی که منجر به دریافت اقامت کانادا می شوند

مهاجرت به کانادا یکی از ساده ترین و آسان ترین مراحل مهاجرت در جهان است . یکی از دغدغه ها و سوالاتی که هنگام مهاجرت به کانادا پیش می آید، پروسه اقامت کانادا است . برای اینکه بدانید روند مهاجرت و اقامت در کانادا چقدر طول می کشد لازم است معیار ها و برنامه های مختلفی که در این روند زمینه ساز می باشند، در نظر بگیرید .

درخواست برای مهاجرت به کانادا می تواند یک پروسه طولانی باشد ، اما این بستگی به نوع برنامه ای که شما تهیه می کنید و اینکه در کجا مورد بررسی قرار می گیرد، دارد . چندین برنامه مهاجرتی وجود دارد که به شما امکان می دهد به راحتی در کشور مورد نظر اقامت بگیرید که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • برنامه کارگران ماهر فدرال
 • برنامه معاملات ماهر فدرال
 • کلاس تجربه کانادایی
 • برنامه اکسپرس اینتری کانادا
 • برنامه نامزدی استانی (PNP کانادا)
 • برنامه نامزد مهاجرت نیوبرانزویک
 • . برنامه های نامزد استانی

مدت زمان دریافت اقامت کانادا

زمان پردازش انواع ویزا و اقامت کانادا

هر برنامه دارای شرایط مختلف و زمان پردازش متفاوت است . برنامه ورود سریعترین برنامه مهاجرتی برای ویزای PR کانادا با متوسط ​​زمان پردازش 6 ماه است.

برخی از عوامل مهمی که بر زمان پردازش ویزای PR  برای اقامت کانادا تأثیر می گذارد به شرح زیر است :

 • نوع برنامه شما

 • ارائه مدارک مورد نیاز

 • ارائه مدارک صحیح و اسناد تأیید شده

 • برنامه اکسپرس اینتری

برای کسانی که مایل به درخواست اقامت دائم می باشند ، به عنوان مثال از طریق حمایت مالی خانواده یا گروه های کارگر ماهر ، زمان پردازش حداقل یک سال از زمان ثبت درخواست باید در نظر گرفته شود.

در مقابل، کسانی که برای ویزای موقت مانند ویزای بازدید کننده ، مجوز تحصیل یا مجوز کار درخواست می کنند، می توانند زمان نسبتاً کوتاهی از پردازش چند هفته تا سه یا چهار ماه را برای یک برنامه معمول انتظار داشته باشند.

معمولاً درخواست های تمدید کارت اقامت دائم کانادا در عرض سه تا شش ماه تکمیل می شود ، اما موارد پیچیده مانند درخواست تمدید کارت ممکن است ماه ها به تاخیر بیفتد و رسیدگی به آنها بیش از یک سال طول بکشد.

قبل از شروع درخواست مهاجرت و اقامت کانادا ، می توانید زمان پردازش مورد انتظار را با درخواست نماینده خود یا بررسی وب سایت اداره مهاجرت مربوطه بررسی کنید و در این باب بهتر است با وکلای مهاجرت به کانادا مشورت کنید  . با این حال، باید توجه داشت که زمان پردازش بسته به عوامل مختلف از جمله حجم کار دفتر مهاجرت خاص و اولویت های پردازش فعلی آنها، متغیر است .

اخذ اقامت کانادا چقدر زمان بره

اخذ ویزای کانادا چقدر طول می کشد؟

راههای مختلفی وجود دارد که می توانید برای دریافت ویزا طی کنید . بسته به طبقه بندی ، مدت زمان لازم برای پردازش درخواست شما متفاوت است ، از 6 ماه تا 2 سال متغیر می باشد .

هیچ زمان استانداردی برای برنامه های کاربردی ارائه نشده است . هر مورد متفاوت است و توسط هر دفتر ویزای شهروندی و مهاجرت به کانادا ( immigrate to canada )  با توجه به منابع و تعداد درخواست های در حال رسیدگی مورد بررسی قرار می گیرد .

می توانید نگاهی سریع به این روش ها بیندازید و ببینید بهترین روش برای پیشرفت و رسیدن به رویای شما رای اقامت کانادا چیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.