تک پایلوت بریتیش کلمبیا چیست؟

هریک از استان های ۱۰ گانه کشور کانادا دارای استقلال زیادی بوده و مستقل از دولت مرکزی عمل می کنند از اینرو برخی از آنها طرح و برنامه های متفاوتی از یکدیگر دارند. یکی از این استان ها بریتیش کلمبیاست که به منظور رفع کمبود نیروی انسانی متخصص در زمینه تکنولوژی به صورت مستقل تحت قالب برنامه استانی بریتیش کلمبیا یا همان تک پایلوت بریتیش کلمبیا اقدام به جذب نیروی ماهر خارجی می نماید. لذا بسیاری از کسانی که به دنبال اخذ اجازه مهاجرت به کشور کانادا هستتد، همواره اخذ اجازه مهاجرت به کشور کانادارا در بین گزینه های خود دارند.

به کشور کانادا 1

 

در واقع اداره مهاجرت استان بریتیش کلمبیا برای کارفرمایان و شرکت های مختلف این استان، شرایطی را تحت برنامه استانی تک پایلوت بریتیش کلمبیا فراهم آورده تا بتوانند نیروهای تخصصی مورد نیازشان را از سرتاسر جهان جذب کرده و به استخدام خود در بیاورند. هر چند تک پایلوت شامل ۲۹ شغل و تخصص اعم از مدیر سیستم های کامپیوتری و اطلاعات، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، تحلیلگر و مشاوره سیستم، مهندس و طراح نرم افزار و… می باشد اما اداره مهاجرت این استان از کارفرمایان و شرکت های مختلف این استان خواسته تا چنانچه به تخصص و مهارت های دیگری نیاز دارند که در این لیست ۲۹ گانه نیست، درخواست بدهند تا پس از بررسی به لیست اضافه گردد.

به کشور کانادا

تعداد افرادی که در طرح تک پایلوت بریتیش قرار است مورد پذیرش قرار بگیرند، ۴۲۰۰ نفر است که از سال ۲۰۱۷ استارت خورده و هنوز ظرفیت آن تکمیل نگردیده است و هی تمدید می گردد. اما برای اینکه جزو این ۴۲۰۰ نفر باشید می بایست اول یک پیشنهاد کار از یک کارفرما در استان بریتیش کلمبیا داشته باشید که البته معتبر هم باشد. همچنین این کارفرماها (جاب آفر) می بایست ۱۲۰ روز از اعتبارشان باقی مانده باشد و اعتبارنامه شان نیز یک ساله بوده باشد ولی در عوض وزارت مشاغل و توسعه اقتصادی استان بریتیش کلمبیا، ساز و کاری را فراهم آورده تا کارفرماها نیازی به اخذ ارزیابی اثر بازار یا LMIA نداشته باشند.

به کشور کانادا2

با اینحال زمانی که می بایست صرف شود تا درخواست متقاضی برای تک پایلوت بریتیش به ثمر برسد چیزی در حدود ۲ الی ۳ ماه است که البته می بایست یک سری از شرایط های عمومي در کارفرما و متقاضی کار احراز شود تا منجر به صدور دعوت نامه و اخذ اقامت کانادا گردد. این شرایط ها اعم از برخورداری از ۲ سال سابقه کار تمام وقت در یکی از گروه های شغلی ناک و داشتن حداقل مدرک سنجش معیار زبان در کانادا موسوم به CLB4 برای کارفرماهای مشاغل دسته B می باشد. همچنین  مشاغل دسته A معمولا نیاز به مدرک زبان ندارند.

کانادا 1

جالب اینکه سیستم تک پایلوت بریتیش کلمبیا نیز همچون سیستم اکسپرس اینتری از سیستم امتیاز بندی برخوردار است که سقف این امتیاز تا ۲۰۰ است که بر اساس معیارهای چند گانه اعم از فاکتورهای اقتصادی که شامل ۱۲۰ امتیاز می شود چون سطح مهارت شغلی جاب آفر بریتیش کلمبیا، میزان دستمزد مشخص شده در جاب آفر، شهر و منطقه محل کار و فاکتورهای سرمایه انسانی که شامل ۸۰ امتیاز می شود چون سابقه کار مرتبط، سطح زبان و تحصیلات مورد ارزیابی قرار می گیرد و بالاترین امتیازها پذیرفته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *