خرید آپارتمان در کانادا

خرید آپارتمان در کانادا

شرایط خرید آپارتمان در کانادا

 آپارتمان ها محصول جدید زندگی های شهری امروز در هزاره سوم میلادی هستند که علاوه بر تغییر و دگرگونی در شکل و ظاهر به نسبت خانه های سنتی ، فرهنگ خاصی را نیز مبتنی بر فرهنگ آپارتمان نشینی با خود همراه ساخته اند . امروز بسیاری از فرآیندهای خرید خانه چه برای زندگی و چه تجارت و سرمایه گذاری ، بخصوص که اگر در کشوری چون کانادا باشد در قالب خرید آپارتمان نیز بسیار رایج است .

اصولا کانادا کشوری امن و مطمئن برای کار و زندگی و سرمایه گذاری است از اینرو بسیاری از مهاجران با هدف کار و زندگی یا سرمایه گذاري به این کشور سفر یا مهاجرت می کنند تا بلکه به رویاهای خود برای موفقیت در یک کشور پیشرفته و مدرن جامه عمل بپوشانند .

یکی از این رویاها اقامت در کشور کانادا و صاحب خانه شدن است که چون خانه های مستقل و خانه های ویلایی از قیمت های بالایی برخوردار هستند شاید خرید خانه برای بسیاری از مهاجران و خارجی ها یا حتی شهروندان کانادایی که قصد خرید خانه برای سکونت یا سرمایه گذاری دارند مقدور نباشد از اینرو تمایل به خرید خانه های ارزان تر چون آپارتمان ها می کنند که تقریبا نصف قیمت خانه های مستقل و یک سوم خانه های ویلایی قیمت دارند البته که خرید خانه با وام نیز امکان پذیر است . به این آپارتمان ها در کانادا اصطلاحا کاندو گفته می شود .

قیمت خرید آپارتمان در کانادا

با اینحال برای خرید آپارتمان در کانادا چند نکته وجود دارد که بدون توجه به آنها ممکن است نتوانید آپارتمان خوبی چه برای زندگی و چه کار و سرمایه گذاری خریداری کنید. اول از همه اینکه قوانین کشور کانادا برای افراد مهاجر و تبعه خارجی و حتی جدیدالورودها شرایطی ایجاد کرده که می بایست برای خرید ملک و مالیات بطور تقریبی در حدود ۳۵ درصد بیشتر از شهروندان کانادایی هزینه کنند .

به علاوه برای خرید آپارتمان در کانادا ابتدا می بايست پیش پرداخت بدهید که بسته به ارزش ملک تعیین می شود و معمولا از ۵ درصد تا ۲۰ درصد بسته به توافق متغیر است. اما اگر بخواهید از تسهیلات وام برای خرید آپارتمان در کانادا بهره ببرید، غیر شهروندان کانادایی باید ۳۵ درصد پول آپارتمان را در همان ابتدا داشته باشند .

در واقع کاندوها به واسطه قیمت مناسبی که دارند فرصت مناسبی ایجاد کرده اند برای خانه دار شدن تمام کسانی که سرمایه کمتری دارند یا پول کافی برای خرید خانه های مستقل و ویلایی را ندارند. از اینرو آپارتمان نشینی هم می تواند افراد بیشتری را خانه دار کند و هم می تواند سرمایه های اندک را وارد چرخه سرمایه گذاري از طریق خرید آپارتمان در کانادا نماید . رشد افزایش قیمت ملک از جمله آپارتمان در کانادا چیزی در حدود ۱۸ درصد است که این نوید یک سود خوب در سرمایه گذاری ها از طریق خرید آپارتمان در کانادا می دهد .

خرید آپارتمان در کانادا

با این وجود به هنگام خرید آپارتمان در کانادا به جهت اینکه بخشی از مالکیت شما اشتراکی است حتما از آپارتمان مورد نظر بازدید کنید و از سال ساخت آن و سیستم برق کشی و تاسیسات یا فاضلاب آن مطلع شوید .

به عنوان مثال اگر آپارتمانی که برای سکونت خریداری می کنید دارای سیم کشی آلومینیومی باشد بیمه قبول نمی کند و هزینه های بیمه آن افزایش خواهد یافت یا سیستم گرمایشی خانه اگر برقی باشد و درآمد شما محدود ، ممکن است هزینه هایتان در زمستان افزایش یابد و از اینجور مسائل که قبل از خرید حتما با افراد اهل فن برای بازدید بروید .

و همینطور از مشاورین املاک راهنمایی بگیرید و موردهای زیادی را بررسی کنید . ضمن اینکه برای انجام کارهای نهایی خرید آپارتمان در کانادا به یک وکیل هم نیاز خواهید داشت .

 اگر شماهم جزو دسته افرادی هستید که مایلند اقامت خود را از طریق خرید ملک و آپارتمان ( Buy an apartment in Canada ) دریافت کنند پیشنهاد میکنیم حتما وکلای مهاجرتی را شناسایی و مراحل قانونی را با آنها بررسی کنید بهتر است که تمامی مراحل قانونی زیر نظر افراد حاذق و با تجربه انجام شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.