خرید رستوران در کانادا

خرید رستوران در کانادا

مطالبی که پیش از مطلب خرید رستوران در کانادا باید بدانید :

سرمایه گذاری در کانادا ، سرمایه گذاری از طریق اعطای وام در کانادا  ، سرمایه گذاری از طریق خرید سهام مشارکت در کانادا ،

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس ، معرفی شهر های کانادا 

 

یکی از تجارت هایی که امروزه دارای طرفداران زیادی خصوصا ایرانیان خارج نشین می باشد خرید رستوران است ؛ امروزه ایرانی های بسیاری در کشور های خارجی تجارت شخصی از طریق  خرید رستوران یا احداث آن ، برای خود ایجاد می کنند و از این طریق برای دریافت اقامت و ویزای آن کشور اقدام می نمایند ؛ به دلیل اینکه اغلب افراد شاغل هستند و وقت کافی برای آشپزی در خانه  شخصی خود شان ندارند شما می توانید اطمینان خاطر داشته باشید که با ارائه  غذاهای لذیذ صاحب مشتریان دائمی در رستواران تان شوید ؛ در این مقاله قصد داریم اطالاعاتی در مورد خرید رستوران در کشور کانادا بدست آوریم پس تا انتها همراه ما باشید .

شرایط لازم برای خرید رستوران در کانادا 

دولت کانادا ملاک هایی را برای سرمایه گذاران خارجی پیش از اینکه اجازه راه اندازی رستوران در این کشور را بدهد در نظر گرفته که برخی  از این ملاک‌ ها عبارت اند از :

– داشتن حداقل سه سال تجربه مدیریت یا مالکیت کسب و کار

– داشتند سرمایه کافی برای خرید رستوران در کانادا

– مسلط بودن به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسه ، جهت فعالیت به عنوان مدیر در بیزینس خود

هزینه خرید رستوران در کانادا

انواع رستوران در کشور کانادا

– غذاخوری ‌ها

– کافی شاپ ها

– رستوران‌های فست فود

– بار ها

– کامیون‌های غذای سیار

نوع رستورانی که قصد افتتاح و راه اندازی اش را دارید مهم نیست چرا که در هر صورت شرایط صدور مجوز برای تمامی آن ها  یکسان می باشد .

ملاک های خرید رستوران در کانادا جهت  درخواست اقامت دائم

– رستوران راه اندازی شده در کانادا باید حتما فعال باشد ، یعنی که مکان فیزیکی و حداقل یک  کارمند کانادایی داشته باشد

– رستوران باید  دارای عملکرد مالی خوبی باشد  تا بتواند حقوق کارمندان را پرداخت کند

– رستوران باید حدود  3 سال یا حداقل 12 ماه قبل از اینکه به عنوان سرمایه‌گذار خارجی درخواست اقامت دائم کنید، راه اندازی شده  باشد

– باید نشان داده شود  که حضور فرد به عنوان سرمایه‌ گذار خارجی درکشور کانادا جهت  مدیریت فعالیت‌های رستوران الزامی است

راه هایی برای خرید رستوران در کانادا

اولین راه خرید رستوران در کانادا به صورت مستقل می باشد ؛ زمانی که در کانادا رستورانی به صورت مستقل خریداری کنید، این نوع سرمایه ‌گذاری شما ، دارای ریسک زیادی خواهد بود. چراکه برای راه‌اندازی رستوران، شناخت آن در بین مردم و… به فعالیت‌های گسترده‌ تری مانند  بازاریابی نیاز خواهید داشت ؛ اما اگر این مرحله را به خوبی پشت سر بگذارید و کسب و کار تان رونق بگیرد ، سودآوری زیادی برایتان به همراه خواهد داشت .

راه بعدی  خرید رستوران در کانادا، راه ‌اندازی آن در قالب نمایندگی و فرانچایز می باشد. برای راه اندازی این نوع  رستوران ها باید به سراغ برخی  از برندهای مربوط به صنعت مواد غذایی نظیر مک دونالد، کی اف سی و… بروید و در واقع رستوران خود را در غالب یک نمایندگی از این برندها راه اندازی نمایید ؛ البته قابل ذکر است که  این روش نیازمند سرمایه زیاد و درگیر شدن با مراحل قانونی زیادی  می باشد اما در عوض درآمد حاصل از آن به میزان قابل توجهی  بیشتر است.در نتیجه  اگر قصد دارید به میزان زیادی سرمایه ‌گذاری  کنید راه اندازی رستوران در قالب فرانچایز و نمایندگی ، بهترین و منطقی ترین روش است .

قوانین خرید رستوران در کانادا

قیمت خرید رستوران در کشور کانادا

قیمت خرید و راه‌ اندازی رستوران در کشور کانادا ( Buying and running a restaurant in Canada )  به عوامل بسیاری بستگی دارد ؛ البته باید اشاره کرد که این هزینه ها در همه جای کانادا یعنی همه ی شهر ها و استان ها یکی نیست  بطور متوسط می توان گفت برای خرید رستورانی به صورت مستقل ، حداقل 100،000 دلار می‌تواند مقدار کافی باشد . اما برای خرید رستوران در قالب فرانچایز و نمایندگی به حداقل 3.5 میلیون دلار سرمایه‌ نیاز است .

به طور کلی می توان گفت  هزینه خرید و راه‌اندازی رستورانی با 40 صندلی در کانادا حدود  300،000 دلار (CDN) می باشد .

هزینه های راه اندازی و خرید رستوران در کانادا

– موقعیت مکانی رستوران

– هزینه خرید مکان  رستوران با توجه به  استان و منطقه

– ساخت و ساز و یا بازسازی

-و…

امیدواریم مطالب گفته شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد و از مطالعه ی آن لذت برده باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.