خرید ملک در کانادا با ویزای توریستی

خرید ملک در کانادا با ویزای توریستی

شرایط خرید ملک در کانادا با ویزای توریستی

بافت جامعه مردم کانادا به گونه ای شکل گرفته و چیدمان شده که بسیاری از اقوام و ادیان در کنار هم زندگی می کنند بدون اینکه نسبت به یکدیگر حس برتری نژادی و قومی و بهتر بودن داشته باشند و همین موضوع نیز کمک کرده تا امروز کانادا به یک کشور محبوب و خرید ملک در کانادا با ویزای توریستی انتخاب اول برای مهاجرت تبدیل شود . اینکه شما بتوانید به کشوری مهاجرت کنید که بخش مهمی از بافت آن را مهاجران تشکیل داده اند نه تنها احساس غریبی و غربت نمی کنید بلکه برای زندگی و اقامت یا سرمایه گذاری و حتی خرید ملک در آن کشور به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر، احساس امنیت بیشتری نیز خواهید کرد .

در واقع کشور کانادا یکی از آن کشورهایی است که چه برای اقامت و زندگی و چه برای سرمایه گذاری و خرید ملک با تمام سختی هایی که روال اخذ مهاجرت به یک کشور خارجی دارد، چراغ سبزهای خوبی به مهاجرین نشان می دهد . از اینرو کسانی که قصد خرید ملک در این کشور پهناور و توسعه يافته از طریق ویزای توریستی را دارند ذکر چند مورد ضروری به نظر می رسد .

اول اینکه خرید ملک در کانادا با ویزای توریستی دارای ضوابط خاصی است که اگر دارای شرایط آن نباشید یا از آن اطلاع نداشته باشید ممکن است متضرر شوید یا اصلا نتوانید خرید ملک در این کشور را عملی کنید . مثلا اینکه تا در کشور کانادا اقامت نداشته باشید یا مقیم آنجا نباشید صرفا از راه دور نمی توانید اقدام به خرید ملک در این کشور کنید. یا اینکه خرید ملک منجر به گرفتن اقامت کانادا برای شما نخواهد شد.

همچنین خرید ملک در کانادا با ویزای توریستی هنگامی که شما به عنوان یک خارجی شناخته می شوید و شهروند کانادا نبودن شما را متحمل پرداخت هزینه های مالیاتی بیشتر اعم از مالیات بر مالکیت خانه و فروش می کند . تازه اگر مهاجر جدید هستید ۱۵ درصد بیشتر از قیمت خرید ملک مورد معامله از شما دریافت می گردد . حتی برای فروش خانه می بایست تا ۲۵ درصد فروش ملک خود را مالیات بپردازید .

که البته با توجه به رشد خوب قیمت مسکن و سودهای درخور بازارهای املاک و قابلیت بالای مهاجر پذیری آن در کنار زیرساخت های اقتصادی فوق العاده قدرتمند این کشور به شرطی که در انتخاب ملک مورد نظر برای سرمایه گذاری دقت و بررسی لازم را انجام داده باشید، در غالب موارد خرید ملک در کانادا (Buy a House in Canada ) می تواند تجارت پر سودی برای شما رقم بزند .

آیا خرید ملک در کانادا با ویزای توریستی امکان پذیر است ؟

با اینحال آنهایی که مقیم کشور کانادا هستند یا در آنجا اقامت دارند روال کار این است که بعد از انتخاب ملک مورد نظر با پیش پرداخت ۲۰ درصد قیمت ملک ، کار خرید ملک را اجرایی می کنند و مابقی مبلغ را می توانند در تاریخی که در قولنامه آورده شده بعد از انتقال سند و کارهای اسنادی آن به انجام برسانند .

حتی می توانند این مبلغ را از بانک های کانادا وام بگیرند . نکته ای که لازم است در ایجا عنوان شود اینکه حتی برای خرید ملک از طریق وام هم برای شهروندان کانادا و خارجی ها تفاوت وجود دارد و خارجی ها می بایست برای خرید ملک در کانادا با ویزای توریستی ۳۵ درصد مبلغ خرید ملک را داشته باشند .

نکته دیگر برای کسانی است که در کانادا اقامت ندارند و مقیم آنجا نیستند اما در عین حال مشتاق سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک هستند که باید بگوییم این افراد می توانند از طریق خرید ملک در کانادا با ویزای توریستی اقدام کنند .

شما می توانید با اخذ ویزای توریستی و ویزای مولتیپل به کانادا مسافرت کنید و در طی اقامت موقت خود که در ویزای توریستی مولتیپل ۵ سال اعتبار دارد و منتهی در هر بار سفر بیشتر از ۶ ماه اجازه اقامت در کشور کانادا را ندارید اقدام به خرید ملک نمایید و قطعا در مدت این ۵ سال بارها خواهید توانست خرید و فروش ملک انجام داده و سود دهی خوبی هم داشته باشید .

به علاوه با استفاده از ویزای سینگل یا انفرادی و سوپر ویزا هم می توان به کانادا سفر کرد و طی اقامت موقت خود اقدام بهخرید ملک در کانادا با ویزای توریستی نمود منتهی چون مانند ویزای مولتیپل امکان نامحدود ورود و خروج نیست ، می بایست چنانچه در طول مدتی که در آنجا ساکن هستید موفق به خرید و نقل انتقال کامل ملک نشدید ، باقی روند کارهای خرید ملک خود را با استفاده از یک وکیل انجام دهید .

چون ویزای توریستی سینگل یک بار ورود است و سوپر ویزای کانادا هم صرفا برای والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها صادر می شود و چنانچه این عزیزان بخواهند می توانند از طریق خرید ملک در کانادا با ویزای توریستی سرمایه گذاری داشته باشند . معمولا اخذ ویزای توریستی حدود چهار ماه به طول (۱۲۱ روز) می انجامد که چون سفارت کانادا در ایران تعطیل است می بایست از طریق سایر کشورها اقدام کنید .

با تمامی این تفاسیر اگر شماهم جزو دسته افرادی هستید که قصد خرید ملک در کانادا با ویزای توریستی را دارند بهتر است پیش از هر اقدامی شرکت های معتبر مهاجرتی را شنایی و با مشاران مهاجرتی حاذق مشورت کنید سپس برآوردهای های مالی خود را به دقت بررسی و اطلاعات خود را در باب مراحل قانونی که پیش روی خود دارید کامل کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.