دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا میتواند چه باشد ؟

افراد بسیاری هستند که برای اخذ ویزای کانادا لحظه شماری می کنند و برای به دست آورن آن از هیچ تلاشی دریغ نمی ورزند . اما شرایط و قوانینی که اداره مهاجرت ( Immigration Office ) برای انواع روش های مهاجرت به کانادا وضع کرده به گونه ای است که در صورت احراز نشدن آن شرایط یا مغایر بودن وضعیت متقاضی با الزامات اخذ ویزای کانادا به ریجکت شدن درخواست ویزای کانادای آنها انجامیده و اجازه مهاجرت به کانادا را نیز به دست نمی آورند .

البته کسانی که اقدام به گرفتن ویزای کانادا می کنند قطعا با این شرایط و قوانین اداره مهاجرت کانادا برای اخذ ویزای کانادا آشنا هستند ولی در این بین ممکن است به جهت تعدد گسترده درخواست های اخذ ویزای کانادا، اشتباهی رخ داده باشد یا مدارکی که نیاز به تفسیر و برداشت افسر مهاجرت دارد به خوبی تفسیر نشود و یا در ارسال و تکمیل مدارک ، اشتباهی رخ داده باشد .

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا و اصلاح آن

با این حال دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا هرچه که باشد یک پیام مهم برای شما دارد و آن اینکه اداره مهاجرت کانادا به شرایط و قوانینی که برای اخذ ویزای کانادا برای والدین و خود شخص وضع کرده بسیار پایبند است و اگر مشکل یا موردی در پرونده درخواست ویزای کانادای شما مشاهده کند بدون اغماض به ریجکت شدن ویزای کانادای شما خواهد انجامید .

از اینرو آنهایی که خدمات مهاجرتی ارائه می دهند مثل آژانس های مهاجرتی یا وکلای مهاجرتی در تنظیم و تکمیل مدارک و تشکیل پرونده ویزای کانادا به دقت عمل می کنند و حتی در صورت ریجکت شدن ویزای کانادا در پی رفع دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا بوده و در غالب موارد ، ریجکتی ویزای کانادا را به اخذ ویزای کانادا تبدیل می نمايند .

اما شاید بخواهید دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا را بدانید که در این خصوص باید گفت که اقدام برای هر یک از روش های اخذ ویزا دارای قوانین و شرایط مختلفی است که می بایست پرونده درخواست ویزای کانادا را بر اساس آنها تنظیم کنید که هر روش شرایط ویژه خود را دارد و باید آن شرایط را احراز کنید .

با این وجود برخی دلایل پر تکرار ریجکت شدن ویزای کانادا مثل نداشتن تمکن مالی برای اقامت در کشور کانادا ، عدم توانایی در اقناع افسر مهاجرت در خصوص اینکه شما بعد از اتمام ویزای موقت خود چون اخذ ویزا برای تحصیل ، توریستی یا کار و سرمایه گذاری در ایالت های مختلف کانادا و… قصد بازگشت به کشور خود را دارید و کافی نبودن دلایلی که نشان دهد به کشورتان وابستگی شدید دارید و بر می گردید، نداشتن برنامه و پلن مشخص ، برخورداری از سوء پیشینه کیفری ، وجود نقص در مدارک و… وجود دارند .

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا میتواند چه باشد ؟

علاوه بر این یک سری از دلایل اختصاصی نیز هستند که مختص هر یک از روش های اخذ ویزای کانادا هستند که ممکن است دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا باشند مثلا در اخذ ویزای کانادا از طریق ازدواج ، اختلاف سنی زیاد بین زوجین یا نداشتن سابقه روابط مشترک چون داشتن عکس های خانوادگی و دونفره و… ، بلد نبودن زبان یکدیگر، متفاوت بودن دین و از این دست موارد از دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا عنوان شود ؛ ویزای توریستی در شرایط کرونا و بدون داشتن تمکن مالی کافی ، نداشتن اقوام درجه یک در کانادا ، و مسائل سلامتی، نداشتن دلایل قوی برای بازگشت به کشور مبدأ و… از دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا مطرح شود .

همچنین در اخذ ویزای تحصیلی بخصوص برای ما ایرانیان می توان به دلایلی چون نداشتن سابقه سفر خارجی ، عدم وابستگی قوی به کشور مبدأ برای بازگشت، دورنمای شغلی ضعیف در کشور مبدأ ، عدم تمکن مالی خوب و… اشاره کرد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.