رشته های تحصیلی ارزان در کانادا

رشته‌های تحصیلی ارزان در کانادا

مباحثی که پیش از رشته‌های تحصیلی ارزان در کانادا باید بدانید :

اصولا تحصیل در یک کشور خارجی به خصوص برای ما ایرانی ها که طی چند سال اخیر با کاهش ارزش پول ملی مان نیز همراه شده ارزان نیست. ولی برخی رشته‌های تحصیلی در مقایسه با برخی دیگر به لحاظ هزینه‌های تحصیل ارزان تر هستند و شهریه‌های کمتری دارند که این میتواند حداقل در مورد رشته‌های تحصیلی ارزان در کانادا بخاطر نیاز کمتر و تقاضای کم برای تحصیل در این رشته ها باشد .

معمولا رشته‌های تحصیلی ارزان در این کشور از اینده شغلی چشم گیری برخوردار نیستند. اما این به این معنی هم نیست که درآمدی نداشته باشند بلکه درآمد آنها معمولی است. از طرف دیگر تحصیل در برخی دانشگاه‌های کانادا نیز به نسبت برخی دانشگاه‌های دیگر شهریه‌های کمتری دارد که این‌ موضوع،هم میتواند به تحصیل ارزان در یک رشته دانشگاهی بیانجامد.

رشته های تحصیلی ارزان در کانادا که آینده شغلی خوبی هم دارند

با این وجود علاوه بر کسانی که شرایط پرداخت شهریه‌های سنگین را ندارند و صرفا برای اقامت در کانادا ( Stay in Canada )  اقدام به انتخاب رشته‌های تحصیلی ارزان در کانادا مینمایند، بسیاری از افراد نیز که برای تحصیل صرفا از علاقه‌های خود پیروی میکنند یا کسانی که تمکن مالی خوبی دارند و به تحصیل بیشتر برای کسب علم و هنر توجه دارند هم ممکن است رشته تحصیلی مورد علاقه شان در بین رشته‌های تحصیلی ارزان در کانادا باشد و شهریه‌های کمی بپردازند.

لذا از هر قشری برای تحصیل در رشته‌های تحصیلی ارزان در کانادا اعم از رشته‌های تحصیلی علوم انسانی، هنر، موسیقی و… اقدام میکنند. بطورکلی تحصیل در کشور کانادا میانگین شهریه ای در حدود کمی بیش از ۲۷ هزار دلار کانادا در مقطع کارشناسی و در حدود کمی بیش از ۱۶ هزار دلار کانادا در مقاطع تکمیلی هزینه خواهد داشت.

شهریه رشته های تحصیلی ارزان در کانادا

اما این شهریه ها برای تحصیل در رشته‌های ارزان در کانادا و بسته به دانشگاه انتخابی آن بسیار ارزان تر است. مثلا شما برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی در رشته کارشناسی علوم تغذیه یا مددکاری اجتماعی و… میانگین شهریه ای در حدود کمی بیش از ۳۲۰۰ دلار پرداخت میکنید. یا در دانشگاه سایمون فریزر برای رشته‌های هنر و علوم اجتماعی و… میانگین شهریه ای در حدود کمی بیش از ۳۷۰۰ دلار میپردازید.

به طور کلی شهریه ای که برای تحصیل در رشته‌های تحصیلی ارزان در این کشور میپردازید سالانه چیزی در حدود ۳۲۰۰ تا ۱۲ هزار دلار کاناداست که شامل رشته‌های تحصیلی هنر، علوم انسانی، موسیقی و … میشود.

اخذ اقامت از طریق رشته های تحصیلی ارزان در کانادا

حال وقتی شهریه این رشته‌های تحصیلی ارزان در کانادا را با برخی رشته‌های تحصیلی پولساز در این کشور مقایسه میکنیم به اختلافی چند برابری برای پرداخت شهریه مواجه میشویم که در نوع خود قابل توجه است. با اینحال فرار از این موضوع که علاوه بر رشته تحصیلی و دانشگاه که میتوانند از دلایل شهریه‌های تحصیلی ارزان در کانادا باشند یک سری موارد دیگر نیز میتواند هزینه تحصیل را بالا ببرد.

مثل هزینه‌های سکونت و خورد و خوراک یا ایاب و ذهاب و از این دست موارد که اگر برای آنها برنامه ریزی نکرده باشید ممکن است حتی با انتخاب رشته‌های تحصیلی ارزان در کانادا با مشکل مواجه شده و از پس هزینه‌های تحصیل در این کشور بر نیایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.