رشته های تحصیلی ارزان در کانادا

رشته های تحصیلی ارزان در کانادا

مباحثی که پیش از رشته های تحصیلی ارزان در کانادا باید بدانید :

اصولا تحصیل در یک کشور خارجی به خصوص برای ما ایرانی ها که طی چند سال اخیر با کاهش ارزش پول ملی مان نیز همراه شده ارزان نیست. ولی برخی رشته های تحصیلی در مقایسه با برخی دیگر به لحاظ هزینه های تحصیل ارزان تر هستند و شهریه های کمتری دارند که این می تواند حداقل در مورد رشته های تحصیلی ارزان در کانادا بخاطر نیاز کمتر و تقاضای کم برای تحصیل در این رشته ها باشد .

معمولا رشته های تحصیلی ارزان در کانادا از اینده شغلی چشم گیری برخوردار نیستند. اما این به این معنی هم نیست که درآمدی نداشته باشند بلکه درآمد آنها معمولی است. از طرف دیگر تحصیل در برخی دانشگاه های کانادا نیز به نسبت برخی دانشگاه های دیگر شهریه های کمتری دارد که این‌ موضوع،هم می تواند به تحصیل ارزان در یک رشته دانشگاهی بیانجامد.

رشته های تحصیلی ارزان در کانادا که آینده شغلی خوبی هم دارند

با این وجود علاوه بر کسانی که شرایط پرداخت شهریه های سنگین را ندارند و صرفا برای اقامت در کانادا ( Stay in Canada )  اقدام به انتخاب رشته های تحصیلی ارزان در کانادا می نمایند، بسیاری از افراد نیز که برای تحصیل صرفا از علاقه های خود پیروی می کنند یا کسانی که تمکن مالی خوبی دارند و به تحصیل بیشتر برای کسب علم و هنر توجه دارند هم ممکن است رشته تحصیلی مورد علاقه شان در بین رشته های تحصیلی ارزان در کانادا باشد و شهریه های کمی بپردازند.

لذا از هر قشری برای تحصیل در رشته های تحصیلی ارزان در کانادا اعم از رشته های تحصیلی علوم انسانی، هنر، موسیقی و… اقدام می کنند. بطورکلی تحصیل در کشور کانادا میانگین شهریه ای در حدود کمی بیش از ۲۷ هزار دلار کانادا در مقطع کارشناسی و در حدود کمی بیش از ۱۶ هزار دلار کانادا در مقاطع تکمیلی هزینه خواهد داشت.

شهریه رشته های تحصیلی ارزان در کانادا

اما این شهریه ها برای تحصیل در رشته های ارزان در کانادا و بسته به دانشگاه انتخابی آن بسیار ارزان تر است. مثلا شما برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی در رشته کارشناسی علوم تغذیه یا مددکاری اجتماعی و… میانگین شهریه ای در حدود کمی بیش از ۳۲۰۰ دلار پرداخت می کنید. یا در دانشگاه سایمون فریزر برای رشته های هنر و علوم اجتماعی و… میانگین شهریه ای در حدود کمی بیش از ۳۷۰۰ دلار می پردازید.

به طور کلی شهریه ای که برای تحصیل در رشته های تحصیلی ارزان در کانادا می پردازید سالانه چیزی در حدود ۳۲۰۰ تا ۱۲ هزار دلار کاناداست که شامل رشته های تحصیلی هنر، علوم انسانی، موسیقی و … می شود.

اخذ اقامت از طریق رشته های تحصیلی ارزان در کانادا

حال وقتی شهریه این رشته های تحصیلی ارزان در کانادا را با برخی رشته های تحصیلی پولساز در کانادا مقایسه می کنیم به اختلافی چند برابری برای پرداخت شهریه مواجه می شویم که در نوع خود قابل توجه است. با اینحال فرار از این موضوع که علاوه بر رشته تحصیلی و دانشگاه که می توانند از دلایل شهریه های تحصیلی ارزان در کانادا باشند یک سری موارد دیگر نیز می تواند هزینه تحصیل را بالا ببرد.

مثل هزینه های سکونت و خورد و خوراک یا ایاب و ذهاب و از این دست موارد که اگر برای آنها برنامه ریزی نکرده باشید ممکن است حتی با انتخاب رشته های تحصیلی ارزان در کانادا با مشکل مواجه شده و از پس هزینه های تحصیل در کانادا بر نیایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *