رشته های پولساز کانادا

رشته های پولساز کانادا

مباحثی که پیش از رشته های پولساز کانادا باید بدانید ؟

 

 

نسل های محصل امروز با گذشته خیلی فرق کرده اند و هیچوقت حاضر به این نمی شوند که در یک رشته تحصیلی با در امد پایین و بدون آینده تحصیل کنند و سالها عمر و وقت خود را تلف کنند. در واقع اصول و معیارهای محصلان امروز بازتابی از تفکرات جامعه آنهاست و درآمد و آینده شغلی رشته تحصیلی مورد نظرشان در صورتی که بتواند سطح زندگی خوب و ایده آلی را برای آنها پدید آورد به همه چیز برایشان ارجحیت دارد.

با در نظر گرفتن شرایط می توان گفت که محصلان امروز به تحصیل در رشته های پولساز تمایل دارند . فرقی هم ندارد که تحصیل در ایران باشد یا یک کشور خارجی چون کانادا، فقط پول و درآمد و آینده شغلی برای این دسته از افراد که جمعیت محصل را شامل می شوند که بسته به شرایط امروز جامعه، رفتار هوشمندانه و عاقلانه ای محسوب می گردد.

مهاجرت از طریق رشته های پولساز کانادا

اما نکته ای که وجود دارد این است که رشته های پولساز کانادا ممکن است از سوی افراد مختلف تعاریف متفاوتی داشته باشد مثلا یک فرد 80 هزار دلار درامد سالانه داشته باشد اما آن را ناچیز بداند و در عوض برای بسیاری از افراد در امد هنگفتی باشد .

با تمامی تفاسیری که گفته شد وقتی از رشته های پولساز کانادا حرف میزنیم در واقع منظور رشته هایی است که نسبت به سایر رشته های تحصیلی درآمد بالا وچشم گیری داشته باشد . در بسیاری از کشور ها از رشته های پولساز نیز به عنوان رشته های اینده ساز و پر درآمد یاد میشود

شرایط مهاجرت تحصیلی رشته های پولساز کانادا

از طرفی کشور مدرن و توسعه یافته ای چون کانادا با توجه به اقتصاد قوی و بازار پر رونقی که دارد بسترهای مناسب و و خوبی برای کسب و کارهای مورد نیاز خود فراهم آورده و حتی اقدام به جذب مهاجران از طریق روش های مختلف مهاجرتی از جمله سیستم برنامه های استانی و اکسپرس اینتری می‌نماید .

حال بیندیشید که تحصیل در رشته های پولساز کانادا که متقاضیان فراوانی دارد چقدر می تواند بهتر از باقی مشاغل باشد . البته در میان مشاغل مورد نیاز کانادا رشته هایی هم هستند که پولساز نیستند و درآمدی معمولی دارند.

مدت زمان مهاجرت از طریق رشته های پولساز کانادا

بر این اساس و طبق بررسی هایی که در باب رشته های پولساز کانادا انجام دادیم علوم مدیریت و بازرگانی، مهندسی نفت و شیمی، زمین شناسی، داروشناسی، امور مالی با درآمد سالیانه ای بین ۱۰۰ تا ۱۱۵ هزار دلار در جایگاه نخست رشته های پولساز و رشته های پرستاری، مهندسی عمران، مدیریت کسب و کار، مهندسی نرم افزار با درآمدی بین ۸۰ تا ۹۰ هزار دلار در سال در جایگاه بعدی قرار دارند.

رشته های پولساز کانادا در واقع به نسبت سایر رشته های معمولی که در کانادا تحصیل می شود، پولسازتر بوده و درآمد بیشتری دارند. با اینحال هرچند که محصلان ترجیح می دهند به دنبال تحصیل در رشته های پولساز باشند اما دولت کانادا بیشترین حمایت های خود را معطوف کسانی می کند که علاقه مند به رشته تحصیلی و شغلی خود باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.