قیمت خرید ملک در کانادا

قیمت خرید ملک در کانادا

شرایط و قیمت خرید ملک در کانادا

کشور کانادا به واسطه برخورداری از منابع طبیعی غنی که با نیروی کار متخصص و حمایت های دولتی همراه گشته است امروز به کشوری توسعه یافته با اقتصادی قوی و پایدار تبدیل گشته است . از اینرو بسیاری از مهاجران چشم به این سرزمین خوشبختی ها دارند و برای مهاجرت به این کشور دست از پا نمی شناسند .

لذا خرید ملک در کانادا و به قولی تامین مسکن برای زندگی یکی از اولین دغدغه های مهاجران خواهد بود و از طرف دیگر برخی صرفا به جهت سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کانادا به این کشور مهاجرت یا سفر می کنند . از اینرو اطلاع یافتن از قیمت خرید ملک در کانادا می تواند کمک کند تا شما یک برآورد درست و منطقی داشته باشید از جایی که قرار است زندگی یا سرمایه گذاري کنید.

bay home

هزینه خرید خانه چقدر خواهد شد (How Much Will It Cost to Buy a House )

منتهی مسئله ای که وجود دارد اینکه قیمت خرید ملک در کانادا به دلیل یک سری از قوانین این کشور برای مهاجران و خارجی ها بیشتر از شهروندان کانادایی است که این باعث می گردد تا قیمت خرید ملک در کانادا برای این دسته از افراد بیشتر آب بخورد .

حال شاید فک کنید این رقم پرداخت بیشتر برای خارجی ها و مهاجران ناچیز است در صورتی که اینطور نیست و رقم قابل توجهی است مثلا ۳۵ درصد پرداخت بیشتر در مالیات ها و قیمت خرید املاک به نسبت یک شهروند کانادایی خواهید داشت . که البته این درصد ممکن است در برخی استان ها با کمی بالا و پایین شدن قیمت همراه باشد.

همچنین مهاجران جدید الورود می بايست در برخی شهرها چون تورنتو ۱۵ درصد بیشتر از یک شهروند کانادایی در ازای خرید ملک پول بپردازند. با این وجود پیش پرداخت خرید خانه نیز معمولا ۲۰ درصد است و در خصوص خرید ملک هایی با قیمت پایین‌تر از یک میلیون دلار ۱۰ درصد است که چنانچه بخواهید از وام استفاده کنید برای مهاجران و خارجی ها ۳۵ درصد از مبلغ کل خانه را باید همان ابتدا بپردازید.

همچنین اگر هزینه هاي ۴ تا ۷ درصدی مشاور املاک و هزینه وکیل و سایر هزینه هاي خرد و کوچک خرید یک ملک در کانادا را برای یک مهاجر و خارجی که شهروند کانادا نیست در نظر بگیریم ، ممکن است در نظر اول یک ریسک پرخطر برای سرمایه گذاری و یا اقدامی نامناسب برای خرید مسکن در کانادا محسوب شود .

با تمامی این تفاسیر وقتی درصد تورم در اقتصاد با ثبات کانادا را که معمولا چیزی بین ۲ تا ۳ درصد است با میزان رشد بالای قیمت خرید ملک در کانادا در آن که چیزی بین ۱۸ تا ۲۰ درصد است مقایسه می کنیم این ریسک بسیار پربازده و سودمند هم خواهد بود و چه بسیار ایرانیانی که از همین طریق به سودهای بزرگ دست یافتند یا با خرید خانه در برهه ای از زمان خانه دار شدند .

home caneda

همچنین قیمت خرید ملک در کانادا بر اساس شهر و محلی که برای خرید خانه انتخاب می کنید و همینطور نوع خانه دارای قیمت های متفاوتی است ؛ مثلا قیمت خرید ملک در کانادا در مرکز شهر و محله های معروف در مقایسه با حاشیه شهر بالاتر است یا شهرهای دارای اقلیم خوب در مقایسه با شهرهای سردسیری و روستاها ارزش بیشتری دارند و همینطور قیمت خانه در مناطق مختلف شهرهای بزرگ مثل ونکوور که سواحل غربی آن بسيار گران تر است و در مقابل شرق یا شمال آن چیزی در حدود ۸۰۰ هزار تا یک میلیون دلار اختلاف قیمت وجود دارد .

به علاوه نوع خانه نیز در قیمت خرید ملک در کانادا موثر است و قیمت خرید خانه های آپارتمانی موسوم به کاندو از قیمت خانه های مستقل و خانه های ویلایی به مراتب پایین‌تر است. با اینحال قیمت خرید خانه در مثلا شهر فردریکتون با حدود ۱۸۰ هزار دلار و شهر هلیفکس با حدود ۳۰۰ هزار دلار را می توان با میانگین قیمت خانه های یک میلیون دلاری ونکوور مقایسه کرد و تاثیر شهر و منطقه بر قیمت ها را احساس نمود .

اگر شما هم جزو دسته افرادی هستید که قصد مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک را دارید بهترین پیشنهاد انتخاب مشاوری حاذق است که هموارترین و بهترین مسیر را به شما معرفی کند تا بتوانید  ملک مورد نظر خود را همانند یک شهروند کانادایی خریداری و اقامت دائم دریافت کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.