مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج (Conditions for Immigrating to Canada by Marriage)

با پیچیده تر شدن روابط انسان ها در دنیای مدرن امروز و غالب شدن تفکرات و باورهای جدید که در آن نقش خانواده به عنوان ستون های اصلی شکل گیری اجتماع کمرنگ تر شده و سبب بوجود آمدم مفاهیم متفاوتی شده که در این مبحث یکی از آنها مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج برای بهبود بخشی به شرایط و اشل فردی شخص می باشد .

به نوعی در جامعه امروز افراد به زندگی های مجردی و تک نفره روی آورده اند و همین دلیل سبب شده تا ازدواج نکردن و تشکیل خانواده ندادن به یک معضل جدید در کشورهای مدرن و پیشرفته امروز تبدیل شود و با پایین آمدن نرخ زاد و ولد در شرایطی که جمعیت رو به پیری می گذارد ، نیروهای جوان جایگزینی هم وجود نداشته باشد .

از این‌رو همواره کشورهای مختلف از جمله کشورهای مدرن و پیشرفته امروز همواره با تدوین برنامه ها و سیاست های خاص در جهت تشویق افراد به ازدواج و تشکیل خانواده برآمده اند ؛ کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست و دولت مردانش تصمیم گرفته اند جهت تشویق افراد به ازدواج شرایطی چون مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج و اخذ اقامت از این طریق را قرار دهند .

لذا به تبعیت از این موضوع در بسیاری از حوزه های دیگر نیز این حمایت ها و تشویق ها به قوانین مهاجرتی نیز سرایت کرده و بسیاری از کشورهای مهاجرپذیر دنیا حتی اقدام به جذب مهاجر از طریق ازدواج می کنند و برای آن شرایط های ساده و راحت هم در نظر گرفته اند . یکی از این کشورها که به مهاجرت از طریق ازدواج نگاه ویژه ای دارد و برای گرفتن مهاجرت از این طریق سخت گیری های خاصی اعمال نمی کند ، کشور کانادا است .

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج چه شرایطی دارد؟

در واقع مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یکی از ساده ترین و درعین حال سریع ترین راه های مهاجرت به این کشور است منتها به شرطی که این ازدواج واقعی‌ باشد. از این‌رو شاید وجود برخی ازدواج های صوری و قراردادی یا تفاوت فرهنگی و قانونی در خصوص ازدواج باعث شود که شرایط ازدواج شما توسط افسر مهاجرت تایید نشود .

مثلا در فرهنگ ما ایرانی ها ازدواج با یک دختر زیر ۱۸ سال مرسوم است و مانعی برای آن وجود ندارد یا طبق رسوم مذهبی تا چهار همسر مردان می توانند اختیار کنند. این در حالی است که در فرهنگ و قوانین کشور کانادا حتما می باید طرفین ۱۸ سال تمام داشته باشند و ازدواج نکرده و همسری نداشته باشند .

تازه اگر ازدواج کرده و اسپانسر کسی برای مهاجرت شده باشند تا ۵ سال نمی توانند اسپانسر کس دیگه ای برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج شوند .

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

همچنین چون هدف از اعطای چنین اقامتی از سوی کشور کانادا صرفا ازدواج و تشکیل خانواده است لذا در خصوص ازدواج های صوری و قراردادی که اساسا فقط برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج روی می دهد بسیار حساس بوده و اگر احساس شود که این ازدواج صوری و قراردادی است یا حتی شکی در اساس ازدواج پیش بیاید منجر به اجازه مهاجرت نمی شود .

حال شاید بپرسید این شک و احساس صوری بودن ازدواج چگونه فهمیده می شود ؟ خب مثلا ازدواج یک سن بالا با یک سن پایین که اختلاف سنی زیادی داشته باشند شک ایجاد می کند یا ازدواج دو نفر با تفاوت های فرهنگی عمیق یا دینی و نژادی گسترده هم می تواند مشکوک به نظر آید .

همینطور ازدواجی که باعث نشود پیش هم زندگی کنند و هر یک زندگی جدا‌گانه ای داشته باشند و از این دست موارد که البته می توان با بچه آوردن، در کنار هم زندگی کردن، ایجاد خاطرات تصویری مشترک یا حساب های بانکی مشترک و… این موانع را رفع کرد.

با اینحال وقتی ازدواجی غیر صوری و مطابق با قوانین مهاجرت کشور کانادا اتفاق بیافتد و واقعی باشد دیگر نباید نگران چیزی بود چون این قوانین حامی شما خواهند بود و در جهت اخذ ویزای مهاجرت به کانادا مشکلی برای شما ایجاد نخواهند کرد .

همچنین چون مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج می بایست از طریق یکی از زوجین به عنوان اسپانسر اقامت صورت پذیرد تابع شرایطی است مثلا اینکه همسرتان حتما اقامت دائم کانادا را داشته باشد و بتواند از هزینه های ۳ سال زندگی شما در کانادا برآید . به علاوه تو مدت این ۳ سال از هم جدا نشوید . در این صورت است که می توانید موفق به گرفتن اقامت دائم شوید .

مباحث مشابه و کاربردی مورد نیاز شما ……..

مهاجرت به کانادا از طریق کار در سال 2022

سرمایه گذاری در ایالت های مختلف کانادا 

مهاجرت به کانادا از طریق ترکیه

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.