مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

 شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

همیشه تقاضا برای مهاجرت به کشورهای پیشرفته و مدرن برای دست یابی به کار و زندگی بهتر زیاد بوده است از اینرو این دسته از کشورهای مهاجر پذیر در قالب قوانین مهاجرتی خود راه هایی را برای پذیرش مهاجران در نظر گرفته اند که اقدام برای مهاجرت به آن کشور صرفا از همان طرق میسر است . لذا یکی از روش های معمول و مرسوم مهاجرت به کانادا، بیشتر برای کسانی که واجد شرایط  مهاجرت از طریق کارآفرینی نیستند همین مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس است .

حال شاید برای کسانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس را دارند این سوال پیش بیاید که اگر بیزینسی در کانادا هست که موفق است و فروش خوبی هم دارد چرا می خواهد واگذار کند؟ و اصلا چرا باید اقدام به اینکار بکند ؟ یا اینکه اگر بیزنسی خوب نیست و قصد واگذاری دارد آیا با خرید آن می توان موفق شد و آن کسب و کار را رونق بخشید ؟ یا اصلا می توان بیزینسی خرید که شرایط خوبی در کانادا داشته باشد و صاحب آن مایل به فروش باشد ؟ و اینکه چه بیزنس هایی را می توان خرید ؟

راهنمای جامع مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

در جواب این سوالات باید گفت که در وحله اول بحث تخصص و تجربه پیش می آید و اینکه هوش و استعداد همه یکسان نیست و اگر یکی ناموفق بوده به معنای این نیست که دیگری موفق نباشد . و در وحله دوم خب قطعا کسانی هم هستند که در کانادا بیزینسی دارند که هرچند موفق است اما به خاطر اختلاف با شرکا یا عدم علاقه به آن بیزینس یا حتی مهاجرت به شهر و کشور دیگر یا  فرصت های کاری بهتر از آن و از این قبیل مسائل بخواهند اقدام به فروش کل بیزنس یا بخشی از آن نمایند .

که ترجیحا بهتر است از طریق اینترنت و جراید و روزنامه های این کشور به دنبال خرید اینجور بیزنس ها باشید . همچنین این بیزینس ها می توانند هر کسب و کاری در کانادا اعم از رستوران و مغازه یا کارگاه، شرکت تولیدی و خدماتی و… باشند .

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

شرایط مهاجرت طریق خرید بیزینس(Business immigration programs)

برای اینکه بتوانید به مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس را تحقق ببخشید می بایست دارای یک سری از شرایط باشید که صرفا قوانین مهاجرتی کانادا با احراز آن شرایط در شما اجازه مهاجرت می دهد . لذا بعد از اینکه بیزینس متناسب با حرفه و تجربه خود را در کانادا یافتید که فعال هم باشد باید اول از همه این توان مالی را داشته باشید که حداقل ۵۱ درصد سهام آن بیزنس را بخرید .

بعد نوبت به این می رسد که در هر شرایطی بتوانید تا یک سال آن بیزنس را سرپا نگهدارید و حقوق کارمندان را بدهید . در واقع شما ابتدا ویزای کار کانادا را دریافت می کنید و اقامت دائم یک سال پس از حضور در کانادا و اداره بیزینس خریداری شده به شما داده می شود .

بر این اساس شما قبل از مهاجرت به کانادا بخش کمی از مبلغ خرید بیزینس را می پردازید تا تکلیف ویزای کار شما مشخص شود . لذا وقتی گواهی LMIA اخذ شد که برای گرفتن ویزای کار ضروری است ، شما برای گرفتن ویزای کار و مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس اقدام می کنید .

بعد از گرفتن ویزای کار به کانادا مهاجرت می کنید و با پرداخت الباقی خرید بیزینس ، آن را در اختیار می‌گیرد . یک سال بعد در صورتی که چرخ بیزینس شما چرخیده باشد و توانسته باشید حقوق کارگران و کارمندان خود را داده باشید ، موفق به کسب اقامت دائم می شوید .

جالب اینکه در این روش (مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس ) از مهاجرت به کانادا حتما لازم ‌نیست که برای شروع کار زبان بلد باشید و صرفا با داشتن یک مترجم کار شما پیش می رود اما در ادامه می بایست حداقل مهارت های زبان یعنی حداقل امتیاز ۶ را در آزمون دوره های زبان کسب کنید .

مطالب کاربردی مورد نیاز شما ……

روش های مهاجرت

روش های مهاجرت در سال 2021

شرایط ویزای سرمایه گذاری کانادا 

مهاجرت بدون مدرک زبان

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.