مهاجرت تحصیلی به کانادا از طریق کالج

مهاجرت تحصیلی به کانادا از طریق کالج

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا از طریق کالج

کانادا کشوری پیشرفته و بزرگ با سیستم آموزشی و تحصیلی بسیار قدرتمند است که همواره به جهت داشتن رویکردهای مدرن فنی و آموزشی به یکی از نقاط مطلوب برای مهاجرت تحصیلی تبدیل شده است . از اینرو دانشگاه ها و کالج های بسیاری در این کشور وجود دارند که می توانید از طریق آنها پذیرش تحصیلی بگیرید و برای مهاجرت تحصیلی به کانادا از طریق کالج اقدام کنید .

اما جدای از تحصیل در دانشگاه ها، در کانادا مراکزی تحت عنوان کالج وجود دارند که با دوره های تحصیلی به صورت کارآموزی و کارورزی، شما را آماده ورود به بازار کار می کنند. همچنین برای مهاجرانی که مهاجرت تحصیلی به کانادا از طریق کالج را انتخاب کرده اند شرایط مناسبی در قوانین مهاجرتی کانادا در نظر گرفته شده که بتوانند حتی پس از تحصیل و ورود به بازار کار به اقامت دائم کشور کانادا نیز دست پیدا کنند .

از آنجائیکه در فرهنگ لغت های زبان انگلیسی برای کلمات کالج (college) و یونیورسیتی (university)  از معانی دانشگاه نیز استفاده شده است لذا بعضا در میان عموم مردم، کالج نیز دانشگاه فرض می شود و این درصورتی است که تفاوت هایی با هم دارند . جدای از اینکه دانشگاه ها بزرگتر از کالج ها هستند و شامل تحصیل در رشته های آکادمیک نظری بسیاری می شوند .

اما کالج ها معمولا شامل رشته هایی می شوند که فرد را برای ورود مستقیم به بازار کار مثل آنچه در آموزشگاه های فنی و حرفه ای خود داریم آماده می کنند . در واقع تحصیل در کالج ها را می توان در ظاهر شبیه تحصیل در آموزشگاه های فنی و حرفه ای خودمان در ایران قلمداد کرد که افراد پس از کارآموزی بطور مستقیم وارد بازار کار می شوند.

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا از طریق کالج

 مهاجرت تحصیلی به کانادا از طریق کالج چطور امکان پذیر است ؟ 

معمولا کسانی مهاجرت تحصیلی به کانادا از طریق کالج را بر می گزینند که از طرفی خواهان ورود سریعتر به بازار کار هستند و از طرف دیگر شرایط آسان‌تر ورود به کالج ها را در نظر دارند که برای آنها امکان تحصیل و کار و اقامت در یک کشور مدرن و پیشرفته را براحتی فراهم می آورد. اصولا برای تحصیل در دوره های کالج کانادا اعم از دوره DEC، دوره دیپلما ، دوره سرتیفیکیت و دوره بچلر نیاز به داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی دارید .

اما برای دوره های کالج پست بچلر باید دوره لیسانس را گذرانده باشید . برای پذیرش در دوره های کالج کانادا می بایست سطح زبان آیلتس ۶ داشته باشید و درصورت نداشتن آن با حضور در دوره های پیش نیاز زبان کالج یا موسسات وابسته به آن‌ می توانید به سطح زبان مورد نیاز برسید.

آیا مهاجرت تحصیلی به کانادا از طریق کالج امکان پذیرا است ؟

به علاوه داشتن تمکن مالی و برآمدن از خرج هزینه های تحصیل در کالج های کانادا در حدود سالانه چیزی بین ۸ هزار تا ۱۶ هزار دلار از جمله شرایط گرفتن مهاجرت تحصیلی به کانادا از طریق کالج می باشد که می بایست افسر مهاجرت را قانع کنید که این تمکن مالی را دارید .

و اما نکته ای که می تواند یک پوئن مثبت برای شما قلمداد شود ، سن شماست که اگر در سنین جوانی اقدام به اینکار کنید مثلا حداکثر چند سال بعد از دیپلم، بهتر می توانید افسر مهاجرت را قانع کنید که برای تحصیل به کانادا مهاجرت می کنید و خیال بازگشت دارید . همچنین می توانید همسرتان را نیز به عنوان همراه با خود کانادا ببرید که در واقع این نوع مهاجرت برای همسرتان مهاجرت از طریق ازدواج محسوب می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.