مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم

مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم

مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم

کانادا کشوری وسیع و پهناور و در عین حال مدرن و پیشرفته در شمالی ترین نقطه قاره آمریکا است که به جهت ساختارهای نوین و باکیفیت اقتصادی و آموزشی و زیرساخت های قوی و مدرنی که دارد و از اینها گذشته بخاطر جامعه چند فرهنگی به یکی از مقاصد مهم مهاجران در سراسر دنیا و بخصوص ایران تبدیل شده است .

یکی از این مهاجرت های پر تعداد که افراد زیادی دست به آن می زنند مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم است . وجود سیستم آموزشی عالی و ارتباط آکادمیک بدون محدودیت با دنیای آزاد و به قولی زیرساخت های آموزشی پیشرفته در کانادا باعث می شود که این کشور یک جای ایده آل برای تحصیل و اقدام برای مهاجرت از طریق تحصیل باشد .

و جالب اینکه سیستم آموزشی کشور کانادا فدرالی نیست و هر استان سیستم آموزشی مختص خود را دارد اما این باعث نگردیده تا قوانین مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم برای هر استان متفاوت باشد . با اینحال هر ساله افراد بی شماری از سراسر جهان با اقدام از طریق ویزای تحصیلی به کشور کانادا مهاجرت می کنند و در آنجا مشغول به تحصیل شده و از قِبَل آن به برنامه های اخذ اقامت دائم خود در کانادا نیز می پردازند .

اما شاید بسیاری باشند که فکر کنند تمام کسانی که از طریق مهاجرت تحصیلی به کانادا رفته اند از تحصیلات عالیه برخوردارند یا شرایط خاصی داشته اند که در جواب باید گفت که اصلا اینطور نیست و اتفاقا بخش مهمی از مهاجرت های تحصیلی به کانادا با دیپلم بوده است .

آیا مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم امکان پذیر است ؟

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم

قبل از اینکه به شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم بپردازیم گفتن این نکته ضروری است که بدانید شما برای این کار باید ۲ کار انجام بدهید یکی پذیرش از دانشگاه یا آموزشگاه است و دیگری اقدام برای ویزای مهاجرت و این پذیرش تحصیلی در دانشگاه یا آموزشگاه (کالج) به معنای اخذ ویزا نیست . چون دانشگاه ها بر اساس بار علمی افراد پذیرش می دهند ولی دولت ها سیاست ها و برنامه های دیگری دارند.

مثلا فکرش را بکنید یک آقای ۴۰ ساله بخواهد با مدرک دیپلم در کانادا ادامه تحصیل بدهد که ممکن است در دانشگاه یا آموزشگاه (کالج) پذیرفته شود ولی از نظر قوانین مهاجرتی کانادا صلاحیت اخذ ویزای تحصیلی با دیپلم را نداشته باشد و در عوض یک جوان ۱۸ یا ۱۹ ساله که بلافاصله یا یکی دو سال پس از دیپلم درخواست ویزای مهاجرت تحصیلی کرده است بخت بیشتری برای اخذ ویزای کانادا خواهد داشت .

همچنین یکی از چیزهایی که همیشه متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم در نظر دارند این است که در کانادا بتوانند در کنار تحصیل، کار هم بکنند که البته این در شرایطی است که بخواهید برای تحصیل در دوره های کارآموزی یا همان کوآپ (CO_OP) شرکت کنید که در این صورت می توانید پس از یک نیمه تحصیل که معمولا دوره های کامل آن از ۱۲ ماه تا ۳۶ ماه متغیر هست در نیمه دیگر آن اجازه کار در کنار تحصیل داشته باشید .

و از آنجائیکه تحصیل در کانادا رایگان نیست و می بایست هزینه های آن را بپردازید، این موضوع کمک بزرگی خواهد بود . دوره های کارآموزی یا همان کوآپ (CO_OP) در رشته های متنوعی چون دیجیتال مارکتینگ ، آی تی، هتلداری، پرستاری و… وجود دارد که شما می تواند در قالب تحصیل وارد بازار کار شوید و اقامت کانادا را بعد از ۳ سال کار در آنجا اخذ نمایید .

چطور آرزوی مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم حقق ببخشیم ؟

به علاوه اگر فرد متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم دارای همسر و فرزند باشد و سن آنها از ۲۲ سال تجاوز نکند می تواند آنها را نیز به عنوان همراه با خود ببرد و بعد از ۳ سال حضور در کانادا اقامت دائم شامل حال آنها نیز می گردد .

نکته مهم اینکه برخلاف فرد محصل ، همسر وی می تواند با گرفتن ویزای ورک پرمیت به صورت تمام وقت از بدو ورود به کانادا کار کند و کمک حال همسر محصل خود و هزینه های زندگی مشترک باشد این نوع برنامه ریزی بهترین سرمایه گذاری عاطفی مالی مهاجرت میتواند باشد .

با اینحال برای تحصیل در دانشگاه یا کالج که کوآپ ها نیز بیشتر زیرمجموعه کالج ها هستند به مدرک زبان هم نیاز دارید که معمولا برای کارورزی و تحصیل در کالج با نمره آیلتس حداقل ۶ و برای رشته های تحصیلی دانشگاه چون پزشکی به نمره آیلتس حداقل ۶.۵ نیازمند هستید .

همچنین اگر فاقد شرایط ایده آل زبان و ارائه مدرک بودید می توانید از طریق ثبت نام در دوره های زبان دانشگاه مورد نظر یا موسسات وابسته به آنها به تقویت زبان خود و احراز شرایط فوق در قبل از شروع تحصیل بپردازید .

مدارک مورد نیاز برای تقاضای مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم علاوه بر مدارک پذیرش دانشگاه، مدارک هویتی ، مدارک تمکن مالی، نامه انگیزه از تحصیل ، یک پلن استادی خوب هم لازم دارد که بتوانید آفیسر را طی آن متقاعد کند که شما قصد تحصیل دارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.