مهاجرت به کانادا بدون وکیل

هر کار حقوقی برای اینکه به درستی مراحل آن طی شود و به سرانجام دلخواه برسد نیازمند آگاهی و رعایت درست شرایط و قوانین مربوط به آن خواهد بود که بی شک وکلا در این زمینه حرف اول را می‌زنند و به طور قطعی گزینه مناسبی هستند اما برخی افراد تمایلی به مشاوره با وکیل یا کمک از آنان برای مهاجرت به کانادا ندارند البته باید به این نکته توجه کرد که انجام کلیه کارهای مربوط به مهاجرت هم از طریق وکیل و هم بدون آن میسر است اما مزایا و معایب خود را دارد.

مهاجرت کانادا بدون وکیل

مزایای مهاجرت کانادا از طریق وکیل

  • وکلا به علت آگاهی‌های جامع و کاملی که در همه زمینه‌ها بخصوص زمینه‌های مهاجرتی دارند می‌توانند در تسریع روند مهاجرت به کانادا موثر باشند چرا که افراد تنها نمی‌توانند با اتکا به مطالب موجود در سایت‌ها اقدام به مهاجرت کنند و باید با یک فرد متخصص مشورت کنند و از راهنمایی‌های او بهره ببرند تا مسیر آنها در این راه هموارتر و بی بازگشت باشد.
  • از آنجایی که افراد دارای محدودیت،در زمان ویزای خود هستند نمی‌توانند وقت صرف کنند و کلیه امور مربوط به مهاجرت کانادا و شرایط مربوط به آن را مطالعه کنند و همچنین به اندازه کافی به زبان مسلط نیستند در چنین شرایطی انتخاب یک وکیل راه هوشمندانه‌ای به نظر می‌رسد.
  • همچنین اگر مطلع نیستید که کدام روش مهاجرتی برای شما بهتر است و همچنین افرادی که برای مهاجرت نیازمند ارائه مدارکی برای ثابت کردن موقعیت خود هستند بهتر است برای مهاجرت به کانادا از وکیل کمک بگیرند.

مزایای مهاجرت کانادا بدون وکیل

  • به علت حق الوکاله‌های گزافی که برخی وکلا دارند و  ارتباط مستقیمی با تجربه،میزان تحصیلات و میزان موفقیت آنها در پرونده های قبلی دارد برای صرفه جویی در هزینه‌ها می‌توان بدون وکیل نیز اقدام به انجام کارهای مربوط به مهاجرت کانادا نمود.
  • اگر انتخاب یک وکیل شایسته و لایق و خبره برای شما سخت است می‌توانید از طریق اقدام به جمع آوری اطلاعات کاربردی و مفید خودتان وارد عمل شوید و اینگونه دغدغه پیدا کردن فردی امین و مطمئن را نخواهید داشت.

mohajerat canada

جمع بندی نهایی

با یک جمع بندی کلی به این نتیجه می‌رسیم که اقدام به مهاجرت کانادا از طریق مشاوره گرفتن از یک وکیل و انجام کارها توسط اون ما را زودتر و بهتر به نتیجه می‌رساند اما در کنار این مزیت هزینه‌ای  بابت خدماتی که توسط وکیل ارائه می‌شود باید پرداخت شود و نگرانی بابت انتخاب وکیل تصمیم گیری را سخت می‌کند  و فرد را در دوراهی انتخاب یا عدم انتخاب قرار می‌دهد که فرد باید با توجه به موقعیت خود و میزان نیاز خود به کمک و مشاوره و همچنین تمکن مالی خود یکی از این دو انتخاب را انجام دهد پس انجام کارهای مربوط به مهاجرت کانادا یا هر کشور دیگری توسط وکیل امری است نسبی که در بین افراد مختلف متفاوت است اینطور نیست که قوانین خاصی وجود داشته باشد تا فرد را ملزم به استخدام یک وکیل کند بلکه این انتخاب به عهده خود فرد است و در این انتخاب  آزاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *