نحوه اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی

نحوه اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی

نحوه اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی چگونه است

تحصیل در هر مقطعی ( مهاجرت تحصیلی با مدرک دیپلم ، مهاجرت تحصیلی از طریق کالج و…..)  در یک مکان خوب کمک می کند تا بهتر بتوانید توانمندی ها و استعدادهای خود را بشناسید و در جهت رشد و شکوفایی آنها بکوشید. از اینرو بسیاری از افراد ترجیح می دهند در جایی تحصیل کنند که سطح مدارس و دانشگاه های آن مطلوب باشد. لذا تحصیل در کشورهای دارای سیستم تحصیلی خوب و کارآمد به یکی از اولویت های این دسته از افراد بدل گشته است .

حال فکرش را بکنید که فردی برای تحصیل در یک کشور پیشرفته و مدرن مثل کانادا، هفته ها یا ماه ها وقت صرف کرده باشد و با تکمیل مدارک هویتی ، مدرک زبان ( البته که مهاجرت بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است )  ، ترجمه مدارک و حتی کارهای مکاتبه با دانشگاه و… کارهای اخذ پذیرش را انجام داده باشد و سپس درمرحله نهایی و صدور ویزای تحصیلی با ریجکت ویزای تحصیلی از سوی سفارت روبرو شود . اینجاست که باید گفت یک بدشانسی بزرگ اتفاق افتاده است .

 اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی

اما این برخلاف تصور بسیاری از افراد، پایان کار نیست بلکه می توان با طی کردن پروسه اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی به اخذ آن امیدوار بود . منتها قبل از اینکه اعتراضی صورت بگیرد باید اول بررسی کرد و فهمید که علت ریجکتی ویزای تحصیلی چه بوده است و این بسیار مهم است چون با فهمیدن علت آن می توان بهتر و حساب شده تر اعتراض کرد .

این موارد که باعث شده تا ویزای تحصیلی شما ریجکت شود می تواند یکی از دلایلی چون واضح نبودن هدف یا دلیل سفر ، سوابق تحصیلی ضعیف ، سوء پيشينه ، قابل قبول نبودن محل اقامت یا همان خوابگاه تحصیلی ، ظن عدم بازگشت به کشور مبدأ، عدم تمکن مالی و … باشد .

در واقع شما می بایست افسر مهاجرت را قانع کنید که قصد و هدف شما از سفر به آن‌ کشور برای تحصیل است و به اندازه کافی وابستگی و دلایل قوی دارید که پس از تحصیل به کشور خود باز گردید و همچنین مشخص باشد که از پس هزینه های تحصیل و اقامت در آن کشور بر می آیید. این مسائل در صورتی که به روشنی محرز باشد شانس اخذ ویزای تحصیلی شما نیز بالا خواهد رفت و دچار ریجکتی ویزای تحصیلی نمی شوید .

طبق برخی آمار و ارقام ها در سال ۲۰۱۹ از ریجکتی ویزای تحصیلی ایرانیان در کشور کانادا ، بیشترین ریجکتی ویزای تحصیلی به ترتیب متعلق به استان های کبک، نیوبرانزویک و آلبرتا بوده است. همچنین بیشترین ریجکتی ویزای تحصیلی به ترتیب مربوط به مقاطع تحصیلی bachelors ، universities و college بوده است .

نحوه اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی

با اینحال نحوه اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی ( Objection to the rejection of the student visa ) ممکن است در هر سفارت، زمان و روش مختص به خود را داشته باشد . لذا مشورت با افراد متخصص در این زمینه کمک شایانی خواهد کرد . اما اگر بخواهید به صورت کلی روال نحوه اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی را بدانید، اولین گام درخواست بررسی مجدد است که می بایست مدارک خود را کامل تر و دقیق تر برای سفارت ارسال کنید .

دومین گام اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی علیه اعتراض به رای و نظر دادگاه فدرال در خصوص ریجکتی شماست و سومین گام ثبت اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی درخواست دوباره با توجه به مشکلات مطرح شده در ریجکتی ویزای تحصیلی قبلی است که می توانید آنها را رفع نموده و یک درخواست جدید بدهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.