نمونه سفارش نوت ATIP

شرایط نحوه و امکانات سفارش نوت ATIP

افرادی که به صورت جدی پیگیر مهاجرت به کشور کانادا و اخذ ویزای این کشور هستند به کوچکترین جزئیات و راه حل هایی که بتواند آنها را در رسیدن به مقصود یاری رساند ، توجه می کنند. یکی از راه هایی که شما می توانید از جریان پرونده اخذ ویزای خود اطلاع یابید و یا در صورت ریجکتی از دلایل و جزئیات آن باخبر شوید سفارش نوت ATIP از اداره مهاجرت کشور کاناداست .

این خدمات و سرویس دهی که تحت عنوان سفارش نوت ATIP امکان دسترسی به اطلاعات شخصی درخواست کننده ویزا را میسر می گرداند ، به هر فرد مقیم کانادا اجازه می دهد تا پیگیر جزئیات پرونده خود باشد. اصولا این نوت حدود ۵۰ صفحه است که محتوای آن شامل مراحل بررسی پرونده افراد برای اخذ ویزای کاناداست که می تواند در صورت ریجکتی حاوی دلایل ریجکتی ویزای شخص متقاضی نیز باشد .

اهمیت سفارش نوت ATIP به این جهت است که شما را قادر می سازد تا از وضعیت پرونده خود با جزئیات تمام و کمال اطلاع یابید و بتوانید در صورت وجود نواقص یا مشکل، سریعا در جهت رفع و بهبود آن عمل کنید . و عموما می توان به ۲ شکل سفارش نوت ATIP داد . اول سفارش نوت مدارکی که به اداره مهاجرت کانادا ارسال کرده اید و دوم نوت کامنت های آفیسر و اطلاع از اوضاع پرونده می باشد .

لذا با هریک از این دو سفارش نوت ATIP شما قادر خواهید بود از مراحل و روند پرونده اخذ ویزای کانادای خود مطلع شوید همچنین به شما این امکان را می دهد که بر روی نواقص و مشکلات پرونده خود تمرکز نموده و آنها را شناسایی و ساماندهی کنید که این خود قابلیت بزرگی است .

نمونه سفارش نوت ATIP

اما برای اینکه بتوانید سفارش نوت ATIP بدهید می بایست یک سری از شرایط و ملزومات اینکار را بدانید مثلا اینکه کسی که قرار است برای شما درخواست بدهد حتما باید شهروند کشور کانادا باشد، کارت Permanent Resident و اقامت دائم یا موقت کانادا را داشته باشد .

لذا صرفا شخص درخواست دهنده ویزا که با مشکل ریجکتی ویزا مواجه شده و مقیم کشور کانادا نیست ، نمی تواند برای پیگیری درخواست سفارش نوت ATIP از اداره مهاجرت کانادا ( Canadian Immigration Service )  ، خود شخصا کارها را پیگیری کند .

به علاوه برای درخواست نوت ATIP  باید فرد متقاضی از طرف کسی که مقیم کشور کانادا باشد یک فرم را که شامل مشخصات کامل اوست پر کرده و در سایت اداره مهاجرت کانادا به آدرس (www.canada.ca) آپلود نماید .

سپس با انتخاب گزینه online Apply ادامه پروسه را با طی مراحلی از جمله اینکه در چه تاریخی ویزای شما ریجکت شده است یا نوع ویزای ریجکتی شما چه بوده است و همینطور نامه ریجکتی که Application number شما بر روی آن نوشته شده است و… را وارد نماید که مستلزم پرداخت مبلغ ۵ دلار نیز هست.

همچنین در حدود ۳۰ الی ۴۰ روز نیز طول می کشد تا سفارش نوت ATIP را دریافت کند . در این سفارش به رکوردهایی که در پرونده متقاضی هست اعم از مکاتبات او با IRCC، اسناد ارسالی او به اداره مهاجرت و نوت های دقیق افسران مهاجرت کانادا در زمان بررسی پرونده اخذ ویزای وی در هر مرحله ای که باشد ، دسترسی پیدا خواهد کرد .

 اطلاعاتی که در این راستا برای شما مفید است : 

نحوه دریافت نوت آفیسر کانادا

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان

مشاور مهاجرت به کانادا

مدت زمان دریافت اقامت کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.