ویزای مالتیپل

ویزای مالتیپل چیست؟

شرایط اخذ ویزای مالتیپل ( Obtaining a multiple visa ) 

کشور کانادا از جمله کشورهایی است که مهاجران بسیاری در سرتاسر دنیا هر ساله به قصد مهاجرت به آن راه ها و روش های مختلفی ( خرید ملک در کانادا ، سرمایه گذاری از طریق گرفتن وام ، مهاجرت از طریق تحصیل  و ….. )   را امتحان می کنند تا شاید بتوانند موفق به مهاجرت به این کشور مدرن و پیشرفته شوند . دولت کانادا نیز با توجه به اینکه متقاضیان بسیاری برای مهاجرت به آن کشور وجود دارد اقدام به ایجاد روش های متنوعی نموده تا مهاجران از نقاط مختلف بتوانند به این کشور سفر یا مهاجرت کنند .

یکی از این روش ها که خیلی هم در میان مهاجران به کانادا پرطرفدار و محبوب است مهاجرت به کانادا با ویزای مالتیپل است . اخذ ویزای مالتیپل که بدان ویزای مولتی نیز گفته می شود یک ویزای ۵ ساله است که شما را قادر می سازد به دفعات در طول مدت اعتبار ویزا به کشور کانادا سفر کرده و تردد نمایید .

نکات مهم در خصوص ویزای مالتیپل

اما چند نکته در خصوص ویزای مالتیپل کانادا وجود دارد و آن اینکه اولا تا یک ماه قبل از اتمام تاریخ گذرنامه افراد اعتبار دارد و دوم اینکه برای ما ایرانیان به دلیل اینکه گذرنامه های ایرانی ۵ سال اعتبار دارند ، اعتبار ویزای مالتیپل کمتر خواهد بود .

و سوم اینکه برای اخذ ویزای مالتیپل کانادا حتما نیاز به دعوتنامه رسمی از سوی کسی که ساکن و مقیم کشور کاناداست دارید . همچنین شاید بتوان یکی از مهمترین دلایل محبوبیت این نوع ویزا را در این موضوع نیز دانست که با استفاده از آن می توان از هر مرزی و در هر زمان به کشور کانادا تردد داشت.

در هر بار تردد نیز می توان به مدت ۶ ماه در کشور کانادا اقامت داشت که البته دفعات تردد نامحدود است و حتی می توان در هر بار اقامت ۶ ماهه در صورت مجاب نمودن افسر مهاجرت، اقدام به تمدید آن برای ۶ ماه دیگر نمود . یا اگر تمدید نشد و شما نیاز به ماندن در کشور کانادا را داشتید می توانید حتی با چند ساعت خروج از کشور کانادا و فقط به صرف اینکه در پاسپورت شما  مهر خروج بخورد، مجدد به کانادا برگردید و برای ۶ ماه دیگر در آنجا اقامت داشته باشید .

و اما شاید برای آنهایی که تابحال از ویزای مالتیپل استفاده نکرده اند این سوال پیش بیاید که از این ویزا بیشتر برای چه مواردی استفاده می شود؟ در جواب باید گفت که ویزای مالتیپل بهترین انتخاب و روش برای کسانی است که شرایط ویژه ای دارند و مدام می بایست به کانادا سفر کنند یا پدر و مادرهای سالمندی که می خواهند به دیدار فرزندانشان در کانادا بروند و همینطور افرادی که به عنوان توریست قصد بازدید از کانادا را دارند ، ویزای مولتیپل یک روش خوب برای مهاجرت به کانادا خواهد بود .

با اینحال طبق تصمیمی که چند سالی هست از سوی اداره مهاجرت کانادا اتخاذ گردیده است کلیه ویزاهای توریستی این کشور برای مهاجران ایرانی به صورت ویزای ۵ ساله مالتیپل صادر می گردد .

همچنین هزینه های ویزای مالتیپل برای اتباع ایران بیشتر از اتباع دیگر است چون کشور کانادا در ایران سفارتخانه ندارد و می بایست برای گرفتن ویزای مالتیپل به کشورهای همسایه سفر کرد. علاوه بر این ۱۰۰ دلار باید برای بررسی پرونده بپردازید و اگر درخواست ویزای مالتیپل تک نفره باشد ۸۵ دلار و اگر که خانواده به همراه داشته باشید ۱۷۰ دلار دیگر می بایست جهت ثبت اطلاعات بایومتریک پرداخت نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.