کمپ های پناهندگی در کانادا

وضعیت کمپ های پناهندگی در کانادا

اطلاعاتی که پیش از کمپ های پناهندگی در کانادا باید راجبشان بدانید :

 

پناهندگی یکی از انواع راه های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت آن کشور می باشد. امروزه برخی از افراد به دلایلی نظیر مذهب، نژاد، جنسیت، سیاست و … به کشور کانادا درخواست پناهندگی می دهند. این افراد پس از ورود به خاک کانادا و قبل از اجازه وارد شدن به اجتماع باید در کمپ های پناهندگی در کانادا مستقر شوند. مدت زمان ماندن در کمپ های پناهندگی در کانادا بین 2 الی چند ماه می باشد.

این مدت برای تعیین تکلیف درخواست فرد و گذراندن سایر مراحل قانونی می باشد. آنچه که امروزه بر همگان نمایان است شرایط بد و نامطلوب کمپ های پناهندگی می باشد. در تعداد زیادی از این کمپ ها، بهداشت در پایین ترین حد ممکن بوده و انواع مختلفی از بیماری ها قابل سرایت به افراد سالم می باشد.

اکثر افرادی که از طریق پناهندگی خواهان اخذ اقامت هستند، مردمان جهان سوم و جنگ دیده ای هستند که چیزی برای از دست دادن نداشته و برای تجربه زندگی نرمال آخرین شانس خود را امتحان می کنند. همچنین برخی دیگر از افرادی که درخواست پناهندگی دارند، افرادی تحصیل کرده و با سابقه درخشانی می باشند که بنا به دلایل سیاسی یا امنیتی زندگی در کمپ های پناهندگی در کانادا را به زیستگاه مادریشان به اجبار ترجیح می دهند .

با تمامی تفاسیری که گفته شد و در نظر گرفتن سختی های بسیار زیاد و شرایط طاقت فرسایی که در مقابل پناهندگان و افرادی که در وضعیت کمپ های پناهندگی در کانادا زندگی می کنند ، وجود دارد باز هم بسیاری از افراد مایل به پیمودن این مسیر و اخذ پناهندگی کشور کانادا را در سر دارند. از این رو ما در این مقاله به بررسی نکات مهم و سوالات اساسی که در مورد وضعیت کمپ های پناهندگی در کانادا و شرایط امرار معاش در این کشور  وجود دارد پرداخته ایم پس با ما همراه باشید.

شرایط کمپ های پناهندگی در کانادا

وکیل برای پناهندگی

اگر شما نیز جز افرادی هستید که بنا به هر دلیلی قصد اخذ پناهندگی به کشور کانادا ( Status of refugee camps in Canada ) را در سر دارید، بهتر است برای افزایش شانس خود و طی کردن قانونی مراحل، از یک وکیل برای پناهندگی کمک بگیرید. این افراد مطالعات و تجربه بسیار بالایی در زمینه اخذ ویزا ، شرایط ورود به کمپ های پناهندگی در کانادا و قوانین مهاجرتی حاکم بر کشور کانادا هستند.

از این رو می توانند برای شما پناهندگی اخذ کنند. اما باید مدنظر داشته باشید که اگر قصد استفاده از یک وکیل را دارید، حتما فرد مورد نظر، دارای سابقه کار درخشان و فرد قابل اعتمادی باشد چرا که ممکن است فردی که خود را در نقش وکیل برای پناهندگی معرفی می کند کلاهبردار بوده و شما علاوه بر از دست دادن پناهندگی این کشور، مقداری از دارایی خود را نیز از دست بدهید.

شرایط کاری پناهندگان

یکی از مهم ترین سوالاتی که ذهن هر شخصی که ایده پناهندگی دارد را به خود مشغول می کند، شرایط کاری پناهندگان به خصوص هنگام زندگی در کمپ های پناهندگی در کانادا چگونه است ؟ آیا سخت و طاقت فرساست و یا مناسب حداقل به اندازه امرار معاش روزانه است ؟ این حق مسلم هر فرد است تا بدانند در صورت اخذ پناهندگی، درآمد و مخارج آن ها به چه صورتی خواهد بود و آیا آنان قادر به ادامه زندگی خود به صورت نرمال هستند یا خیر.

در واقع افرادی که تحت عنوان پناهنده وارد خاک کانادا می شوند مجوز کار ندارند. مگر آنکه از طرف اداره کار مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا برای آن ها مجوز کار صادر شود. سیاست گذاری کشور کانادا برای کار پناهندگان اینگونه است که در بین آنها، آن دسته از پناهندگانی که که نمی توانند هزینه های اساسی خود را بدون کمک های عمومی پرداخت کنند، مجاز به اجازه کار هستند.

شرایط درمانی کسانی که در کمپ های پناهندگی در کانادا زندگی می کنند

پوشش های درمانی پناهندگان

یکی دیگر از مهم ترین موضوعاتی که زندگی پناهندگان را در کشور کانادا تحت تاثیر مستقیم قرار می دهد، پوشش های درمانی و بیمه سلامت می باشد. در این رابطه می توان گفت که هزینه های درمانی و مراقبتی به عهده خود اشخاص نبوده و به اصطلاح تحت پوشش های درمانی پناهندگان می باشند.

بسیار اتفاق می افتد که افرادی که در کمپ های پناهندگی در کانادا مستقر می شوند وضعیت جسمانی و سلامت بدنی خوبی نداشته باشند. کلیه هزینه مراقبت های بهداشتی ضروری برای این افراد توسط برنامه بهداشت فدرال موقت پرداخت می شود.شایان ذکر است که این نوع بیمه درمانی به عنوان یک مزایای مراقبتی بهداشتی برای گرئهای واجد شرایط پناهندگی مباشد که پوشش محدود و موقت دارد. این بیمه درمانی تنها به پناهندگانی که شرایط زیر را دارند تعلق می گیرد:

  • افراد محافظت شده

  • مدعیان پناهندگی در کانادا

  • قربانیان قاچاق انسان

  • بازداشت شدگان (افرادی که تحت قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان بازداشت شده اند)

منظور از اسپانسرشیپ در کانادا

پناهندگی از طریق اسپانسرشیپ

پناهندگی از طریق اسپانسرشیپ یکی از محبوب ترین و در مقایسه با سایر روش ها آسان ترین روش برای اخذ پناهندگی در کشور کانادا می باشد. چرا که شانس قبولی آن بیشتر بوده و فرد مجبوریتی به سپری کردن دوره ای کمپ های پناهندگی در کانادا ندارد. یعنی افرادی که اعضای خانواده ی درجه یک آن ها اعم از پدر، مادر، فرزند و یا همسرشان در کشور مبدا بوده و خود فرد ساکن کانادا باشد، می تواند با اثبات این موضوع که جان، مال و یا حتی روحیه و شرایط روانی اقوامی که از آن ها نام برده ایم در خطر است، می تواند برای شخص مد نظر پناهندگی اتخاذ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.