جاذبه های گردشگری کانادا

6 تا از بهترین جاذبه های گردشگری کانادا

بهترین جاذبه های گردشگری کانادا (canadian tourist attractions ) 

به طور مسلم هر کشور و منطقه ای دارای مکان های توریستی بسیاری می باشد ؛ که در این مقاله قصد داریم درمورد مکان ها و جاذبه های گردشگری کانادا که یک کشور زیبا با آب و هوای سرد و مناسب به عنوان مقاصد سفر های تابستانی می باشد صحبت کنیم :

مکان های گردشگری کانادا :

ونکوور

ونکوور یکی از جاذبه های گردشگری کانادا می باشد که در قسمت جنوب غربی بریتیش کلمبیا قرار گرفته است . این منطقه گردشگری از سه طرف به آب دسترسی داشته و  یک شهر ساحلی شناخته می شود .آب و هوای دل پذیر و طبیعت زیبای دائم این منطقه در طول چهار فصل سال ، آن را تبدیل به یکی از جاذبه گردشگری پر طرفدار نموده است .

دلیل اصلی جذب گردشگر به این منطقه، طبیعت ، مسیر های پیاده رو، جاده های زیبا ، پارک ها و جنگل های چشم نواز می باشد .

وجود مکان هایی چون پارک استلی و باغ ون دو سن ، سالن های المپیک ، ارکستر سمفونیک و … نیز این شهر را متمایز می

کند .برای این شهر هزینه های بسیاری شده است تا تبدیل به یک منطقه جذاب گردشگری بشود .

وونکوور یکی از جاذبه های گردشگری کانادا

توفینو

توفینو نیز یکی دیگر از پر طرفدار ترین جاذبه های گردشگری کانادا محسوب می شود . این منطقه به سبک ساحل غربی است و حال و هوای آن را به خوبی به شما می دهد . تفریح در جنگل های بارانی و دریاچه و خلیج و محل های سکونت متفاوت نظر هر بیننده و گردشگری را به خود جلب خواهد کرد . غذا های این منطقه نیز بسیار خوشمزه اند به گونه ای که توفینو علاوه بر جاذبه ی طبیعتی به غذا هایش هم معروف است .

کویه بک

از شهر کویه بک می توان به عنوان مرکز فرهنگ کانادا نام برد .این شهر تلفیقی از فرهنگ کانادایی و فرانسوی می باشد و جزء کهن ترین شهرک های کل آمریکای شمالی محسوب می شود .

این شهر ۴۰۰ ساله در یونسکو به دلیل داشتن کلیسا ها و خیابان ها و خانه هایی به سبک قدیمی قرن هفدهم به شهرنوستالژیک معروف است .

شهر کویه بک یکی از جاذبه های گردشگری کانادا

مونترال

مونترال یک جزیره در دل منطقه کویه بک می باشد .این شهر به شهر رمانتیک های عاشقانه معروف است و دارای فرهنگ کانادایی فرانسوی می باشد .مردمان این شهر عاشقانه اروپایی به زبان فرانسوی سخن می گویند .

همچنین دارای مراکز خرید متعدد و رستوران ها و غذا های فوق العاده دوست داشتنیو جذاب می باشد .

مونترال یکی از جاذبه های گردشگری کانادا

بانف

در قسمت رشته کوه های پارک ملی بانف ، اقامتگاهی کوچک وجود دارد که بسیار محبوب می باشد . این منطقه دارای مناظر فوق العاده با آب و هوایی دل پذیر ، شب های زنده و رویایی ، همچنین مراکز خرید و کافی شاپ ها و رستوران های بسیار جذاب میباشد. این منطقه دارای هتل های بسیار لوکس و مکان های تفریحی فوق العاده و گران قیمت می باشد ، که برای مسافران ثروتمند و لوکس طلب فوق العاده است .

بانف یکی از جاذبه های گردشگری کانادا

آبشار نیاگارا

حتی اگر ندانید این آبشار در کانادا قرار دارد و جزء جاذبه های گردشگری کانادا می باشد ، قطعا نام آبشار نیاگارا را شنیدهاید . این آبشار معروف جزء مهم ترین جاذبه های گردشگری کانادا و جهان می باشد.این آبشار واقع در مرز آمریکا و کانادا بوده و مجموعه ای از چند آبشار می باشد که در یک مکان به وجود آمده اند . نام آبشار هایی که جزء آبشار نیاگارا می باشند عبارت اند از :

۱. آبشار نقاب عروس .

۲. آبشار نعل اسب .

۳. آبشار آمریکایی .

این آبشار دارای فشار آب بسیار قوی و تندی می باشد و به عنوان قوی ترین آبشار آمریکای شمالی یاد می شود . ارتفاع این آبشار حدود ۵۰ متر بوده و به دلیل وجود آب فراوان و فشار آب بسیار قوی ، منبع فوق العاده ای برای تولید آب و برق می باشد .

این آبشار خود به تنهایی جزء محبوب ترین جاذبه های گردشگری کانادا می باشد ، و با وجود جنگل ها و مناطق ایجاد شده در اطراف آن ، تبدیل به مکان کامل و فوق العاده ای شده است . حتی ممکن است هنگام سفر به کانادا ، مناظر و مناطقی را مشاهده نمایید که جز مردمان آن ناحیه کسی آگاهی به وجودچنین منطقه ای نداشته باشد . به طور کلی این کشور دارای طبیعت فوق العاده و هوای سرد سیر و دل پذیر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.