شهروندی کانادا 

شرایط ، مزایا و حقوق شهروندی کانادا در سال 2022

مزایای شهروندی کانادا

کسانی که می خواهند شهروندی کانادا ( canadian citizenship ) را اخذ کنند لازم است با سفر به کشور کانادا و مهیا نمودن یک سری شرایط نسبت به درخواست تابعیت یا شهروندی  اقدامات لازم را به عمل آورند . کانادا از جمله کشورهایی است که شرایط مطلوبی برای زندگی دارد به همین دلیل بین کشورهای مختلف جهان جزء محبوب ترین کشورها برای اقامت و مهاجرت به شمار می رود. در همین راستا شمار زیادی از افراد در پی آنند که علاوه بر اخذ اقامت کشور کانادا موفق به اخذ شهروندی این کشور پیشرفته هم بشوند . چنانچه ادامه این مطلب را دنبال کنید اطلاعات مفیدی را در رابطه بامزیت ها و شرایط لازم جهت اخذ شهروندی کانادا به دست خواهید آورد.

مهاجرت و شهروندی کاندا

شهروند کانادا چه کسی است؟ 

شهروند کانادا در واقع به فردی گفته می شود که بتواند تابعیت کانادایی خود را از این کشور بگیرد . در صورتی که یک شخص مهاجر تابعیت و شهروندی کانادا را دریافت کند جزو شهروندان این کشور به شمار رفته و از مزیت های مختلفی از جمله حق رای و فرصت های شغلی دولتی در کشور کاندا  برخوردار خواهد بود.

از مزایای شهروندی کانادا چه می دانید؟

مزیت هایی که به علت اخذ شهروندی کانادا می توان از آنها برخوردار شد موجب می شود بسیاری از افراد برای دریافت شهروندی این کشور ترغیب شوند. مزیت های حاصل از دریافت شهروندی کانادا عبارتند از:

 1.  برخورداری از حق رای است که از سوی دولت کانادا به مهاجرانی که تبدیل به شهروند کانادا شده اند تعلق می گیرد . این دسته از افراد می توانند علاوه بر این که در سیاست های کشور کانادا مشارکت می کنند در انتخابات استانی، فدرال و… هم شرکت کنند.
 2. چنانچه فرد متقاضی موفق به اخذ شهروندی کانادا شود این فرصت را در اختیار خواهد داشت که به مشاغل با امنیت بالا در کشور کانادا دسترسی پیدا کند.
 3. یکی از مزیت های قابل توجهی که کشور کانادا امکان برخورداری از آنها را به شهروندان خود می دهد دارا بودن تابعیت دوگانه یا چندگانه است. بر این اساس هنگامی که فرد متقاضی تصمیم به دریافت شهروندی کشور کانادا می گیرد امکان حفظ تابعیت زادگاه خود یا دریافت و حفظ تابعیت کشورهای دیگر هم برای او وجود خواهد داشت. این در حالیست که در برخی از کشورها شاهد آن هستیم که فرد متقاضی با دریافت تابعیت یک کشور ناچار می شود نسبت به لغو تابعیت های دیگر خود اقدام کند.
 4. از جمله مزیت هایی که در رابطه با شهروندی کشور کانادا مطرح است امکان اخذ شهروندی این کشور از طریق تولد در خاک کاناداست. نوزادانی که در خاک کشور کانادا به دنیا می آیند بی آن که هیچگونه نیازی به درخواست تابعیت کشور کانادا وجود داشته باشد به طور خودکار به عنوان شهروندان کانادا شناخته خواهند شد.
 5. مزیت دیگر در رابطه با دریافت شهروندی کانادا آن است که شهروندان کانادایی به واسطه دریافت گذرنامه می توانند بدون آن که نیازی به اخذ ویزا داشته باشند به راحتی به بسیاری از کشورهای دنیا مسافرت کنند. در ضمن داشتن گذرنامه موجب می شود خطرات و مشکلات مرتبط با ورود افراد به کشور تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند.

شرایط دریافت شهروندی کاندا

شرایط دریافت شهروندی کانادا 

شما برای دریافت شهروندی کانادا  در سال 2022 نیازمند آن هستید که از یک سری شرایط برخوردار باشید. اما فکر می کنید برای این که بتوانید جزو شهروندان کشور کانادا محسوب شوید باید چه شرایطی داشته باشید؟ شرایط لازم برای دریافت شهروندی کانادا شامل موارد زیر می شود:

 1. یکی از مهم ترین شرایط لازم برای اخذ شهروندی کانادا داشتن سابقه زندگی و اقامت در این کشور است. فرد متقاضی می بایست در 5 سال اخیر حداقل به مدت 3 سال در کانادا زندگی کرده باشد.
 2. فردی که درخواست شهروندی کانادا را دارد برای آن که قادر به برقراری ارتباط با دیگران باشد باید مهارت های لازم را در زبان انگلیسی یا فرانسوی که زبان های اصلی این کشور هستند داشته باشد.
 3. در صورتی که فرد متقاضی هر نوع سابقه کیفری و جنایی داشته باشد این مساله موجب خواهد شد درخواست او رد شود.
 4. کسانی که متقاضی دریافت تابعیت کانادا هستند می بایست همه فرم ها را به طور کامل پر کنند.
 5. فرد متقاضی باید در مدت سه سال اقامتش در کشور کانادا نسبت به پرداخت مالیات بر درآمد اقدام کرده باشد.
 6. افراد متقاضی برای آن که بتوانند شهروندی کشور کانادا را اخذ کنند باید آگاهی خود از مسئولیت ها و حقوق شهروندی و همچنین شناختشان نسبت به نظام سیاسی، جغرافیایی و تاریخی این کشور را به اثبات برسانند. به این منظور لازم است متقاضیان در آزمونی که مرتبط با این موضوع است شرکت کنند. لازم به ذکر است که بدانید از متقاضیان بالای 18 سال گرفته تا افراد 54 ساله ای که متقاضی اخذ شهروندی کانادا هستند همگی باید جهت اخذ شهروندی کشور کانادا در آزمون شهروندی شرکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.