رشته های هنری پردرآمد در کانادا

رشته های هنری پردرآمد در کانادا

اطلاعات جامع در باب رشته های هنری پردرآمد در کانادا

مجموعه رشته های هنری به این خاطر که واسطه ای برای خلق زیبایی محسوب می شوند و شور و احساسات انسانی را بر می انگیزانند همواره در سرتاسر دنیا پرطرفدار بوده به همین دلیل تحصیل در رشته های هنری به یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در سراسر دنیا تبدیل شده است ؛ منتها پس از علاقه دومین بحث این استکه تحصیل در رشته های هنری و متعاقب آن در بازار کار چقدر درآمد دارد ؟ بحث بعدی که برای علاقمندان هنر که قصد مهاجرت نیز دارند این است که به راستی رشته های هنری پردرآمد در کانادا کدامند ؟

مباحثی که پیش از رشته های هنری پردرآمد در کانادا باید بدانید :

نامه پیشنهاد کار برای سفارت

مدت زمان دریافت اقامت کانادا

مدارک موردنیاز برای اقامت در کانادا

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان

مهاجرت به کانادا از طریق ترکیه

 

tarahi mod

معرفی رشته های هنری پردرآمد در کانادا از جمله مواردی است که هر هنرجویی قبل از تحصیل در یکی از رشته های هنری به آن می اندیشد . بخصوص اگر قصد تحصیل در یکی از رشته های هنری خارج از مرز بوم ایران را داشته باشد . در این موضوع که بسیاری از رشته های هنری پر درآمد هستند شکی نیست با تمامی این تفاسیر این موضوع در همه کشورها صادق نیست و اوضاع درآمدی رشته های هنری در کشورهای توسعه نیافته جهان سوم یا در حال توسعه کاملا عکس کشورهای توسعه یافته و پر رونق است .

با این حساب اینطور می توان استنباط کرد که هر جایی که هنر ارزشمند شمرده و مورد توجه واقع شود درآمد خوبی نیر برای هنرمندان وجود دارد ؛به همین دلیل اصطلاحا در آن کشور شغل در راستای هنر شغلی پردرآمد محسوب می شود ( اصولا قانون ارزشمندی و درآمد هنر در کشورهایی صدق می کند که مردم  آن جامعه از سطح رفاه و آسایش بالایی برخوردار باشند . )

جامعه ای که با فقر و بیکاری دست و پنجه نرم می کند و اقتصاد ضعیفی دارد ، بهای کمتری به هنر می دهد و از آنجائیکه کشور کانادا یک کشور توسعه یافته با اقتصاد و بازار قوی است و سطح رفاه عمومی بالایی بر جامعه آن حاکم است لذا هنر جایگاه ویژه ای در این کشور دارد به همین دلیل رشته های هنری پردرآمد در کانادا لیست گسترده ای را تشکیل می دهند .

از اینرو بسیاری از رشته های هنری در کانادا در مقایسه با سایر رشته های تحصیلی از بازار کار بسیار پردرآمدی برخوردار هستند ؛ ضمن اینکه توجه و اهمیت به هنر نیز یکی از نشانه های توسعه یافتگی کشورها محسوب می گردد .

و اما چنانچه قصد تحصیل و مهاجرت را داشته باشید لزوم شناخت رشته های هنری پردرآمد در کانادا برای آن دسته از کسانی که در قبال کار هنری به درآمد خوب نیز می اندیشند بیش از پیش نمود پیدا می کند .

مهاجرت از طریق رشته های هنری پردرآمد در کانادا

معرفی رشته های هنری پردرآمد در کانادا

مجموعه رشته های هنری پردرآمد در کانادا بسیار گسترده هستند اما بخش مهم و پرکاربرد آنها را می توان در ۳ دسته بندی هنرهای تجسمی اعم از نقاشی و طراحی و… هنرهای نمایشی اعم از رقص و تئاتر و… هنرهای صناعی اعم از سینما و موسیقی و… قرار داد ؛ اما از میان رشته های گوناگون هنری ، فقط تعدادی پردرآمد هستند و آینده شغلی بهتری نیز دارند که به تبع آن افراد زیادی تمایل به تحصیل در این رشته های هنری نشان می دهند .

با اینحال چنانچه قصد مهاجرت به کشور کانادا و تحصیل در یکی از رشته های هنری پردرآمد در این کشور را دارید و یا شخصی هنردوست و با استعداد هستید و قابلیت های هنری بالایی در خود می بینید و به درآمد بالایی هم می اندیشید ،

می بایست به سراغ رشته های هنری پردرآمد در کانادا ( most populer arts in canada ) اعم از طراحان مد با درآمد سالانه ۸۰ تا ۱۴۰ هزار دلار کانادا ، موسیقی و آهنگسازی با درآمد سالانه ۴۵ تا ۸۰ هزار دلار کانادا ، طراحان گرافیک با درآمد سالانه ۳۵ تا ۱۲۰ هزار دلار کانادا ، مربیان رقص با درآمد سالانه در حدود ۱۲۰ هزار دلار ، تئاتر با درآمد سالانه ۳۰ تا ۷۰ هزار دلار ، هنرمندان چند رسانه ای با درآمد سالیانه ۷۰ تا ۱۴۰ هزار دلار کانادا و… اشاره کرد .

مهاجرت از طریق رشته های هنری پردرآمد در کانادا

همچنین کد شغلی بازار کار هنر در کانادا نیز برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور جهت کار و تحصیل در رشته های هنری را دارند Noc 5136  است که درآمدی در حدود ۱۵ تا ۴۴ دلار کانادا در ساعت را برای متقاضیان کار در حوزه های هنری دربر خواهد داشت .

برای اینکه بتوانید در کانادا به عنوان یک هنرمند مشغول به کار شوید نیاز به مدرک خاصی ندارید و صرفا این مهارت هنری شماست که می تواند شما را در فضای رقابتی جامعه کانادا در اولویت قرار داده و سبب  مشغول به کار شدن شما در سازمانی شود ؛ با اینحال وجود مدرک هنر با توجه به اینکه غالب هنرمندان حداقل مدرک کارشناسی هنر را دارند یک مزیت محسوب شده و شما را از حمایت های بیشتری برخوردار خواهد کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.