مهاجرت کادر درمان به کانادا

مهاجرت کادر درمان به کانادا

مباحثی که پیش از مهاجرت کادر درمان به کانادا باید بدانید :

شرایط و مزایایی که کشور کانادا برای افرادی که در زمینه درمانی فعالیت می کنند وضع کرده است، باعث اشتیاق آنان به ادامه زندگی در کشور کانادا شده است. به طوری که امروزه شاهد مهاجرت کادر درمان به کانادا از کشورهای مختلف دنیا هستیم. با اینکه کشور کانادا مزایا و امکانات فوق العاده ای را برای کادر درمانی مد نظر دارد اما اخذ ویزای این کشور و پذیرفته شدن توسط بیمارستان های آن کار بسیار دشواری است.

ما در این مقاله سعی کردیم با دید منطقی به شرح و بررسی موارد مختلفی نظیر هزینه مهاجرت کادر درمان،  شرایط مهاجرت کادر درمان، رزومه و چگونگی ترجمه مدارک و … بپردازیم تا کار برای مهاجرت کادر درمان به کانادا آسان تر شود. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

هزینه مهاجرت کادر درمان

با اینکه مهاجرت کادر درمان به کانادا برای افراد مرتبط با این زمینه یک هدف رویایی است و کشور کانادا مزایا و شرایط رفاهی بی نظیری را برای این دسته از افراد به ارمغان می آورد، اما با این همه حال هزینه مهاجرت کادر درمان باعث طرد افراد واجد شرایط می شود.

این هزینه ها به پول رایج کشور کانادا یعنی دلار بوده و با توجه به وضع نابسامان اقتصادی ایران، برای کادر درمانی ایران شرایط سخت تر می شود. در نتیجه می توان گفت یکی از اصلی ترین دلایل عدم موفقت مهاجرت کادر درمان به کانادا مشکلات مالی و هزینه مهاجرت کادر درمان می باشد. از جمله هزینه های مهاجرت کادر درمان به کانادا عبارت اند از:

 • هزینه های لازم برای پرداخت به سفارت و تعیین وقت

 • هزینه های لازم برای ترجمه مدارک

 • هزینه های لازم برای آزاد سازی مدارک

 • هزینه های لازم جهت خرید بلیط پرواز

 • هزینه های لازم جهت سفر به کشور ثالث و حضور در سفارت کانادا

 • هزینه های لازم برای برقراری تمکن مالی قابل قبول

شرایط مهاجرت کادر درمان

برای مهاجرت کادر درمان به کانادا نیازمند شرایط و مدارک خاصی هستید. در حقیقت کشور کانادا از شما برای پذیرش شدن انتظار رزومه ای قابل قبول را دارد. ولی می توان گفت مهم ترین شرایط مهاجرت کادر درمان عبارت اند از:

 • تهیه و ترجمه مدارک هویتی چون پاسپورت و شناسنامه

 • تهیه و ترجمه مدارک تحصیلی

 • تهیه و ترجمه ریزنمرات مقاطع تحصیلی

 • ارائه مجوز طبابت که از سوی نظام پزشکی صادر می شود

 • ارائه مدرک انترنی به همراه ریزنمرات و ساعات گذرانده شده

البته موارد ذکر شده در بالا، تنها بخشی از موارد مهم از شرایط مهاجرت کادر درمان بوده و ممکن است مدارک دیگری برای مهاجرت کادر درمان به کانادا مورد نیاز باشد. در واقع شرایط و مدارک لازم هر ساله توسط سفارت کانادا اعلام می شود.

ترجمه مدارک

یکی از مهم ترین مراحلی که مهاجرت کادر درمان به کانادا طی می شود، ترجمه مدارک می باشد. این مدارک بایستی توسط افراد و موسسه های دارای صلاحیت انجام شده و حتما دارای مهر رسمی دارالترجمه ایران باشد. مدارک ترجمه شده ای که مهر رسمی نداشته باشند به احتمال زیاد مورد پذیرش واقع نمی شوند.

فواید و مزایای مهاجرت کادر درمان به کانادا

مهاجرت کادر درمان به کانادا همانند هر چیز دیگری دارای فواید و معایب منحصر به فردی می باشد. زندگی با ارامش، آینده کاری تضمین شده، درآمد و مخارج معقول، آب و هوای مناسب، مردمان مهربان و مهاجر پذیر و … همگی جز فواید و مزایای مهاجرت به کشور کانادا تحت شغل کادر درمان می باشد. اما مهاجرت کادر درمان به کانادا در کنار مزایای فوق العاده ای که دارد، از معایبی نیز برخوردار است. از جمله این معایب، دوری از خانواده و دوستان، ناآشنا بودن به فرهنگ و سبک زندگی مردم؛ دوری از وطن، پرداخت هزینه های مالی زیاد برای مهاجرت و … است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.