زمان صدور ویزا بعد از انگشت نگاری

مدت زمان صدور ویزا بعد از انگشت نگاری

مباحثی که پیش از محتوا زمان صدور ویزا بعد از انگشت نگاری باید راجبشان بدانید :

از آنجائیکه کشور کانادا در ایران سفارت ندارد میبایست حتما برای اموری مانند صدور ویزا و انگشت نگاری به سفارت کانادا ( Visa issuance time after fingerprinting ) در یک کشور دیگر بروید که معمولا ما ایرانی ها به کشورهای همسایه ای چون ترکیه، ارمنستان، آذربایجان، امارات و… مراجعه می کنیم. اما قبل از اینکه اصلا ویزایی صادر گردد شما می بایست اقدام به انجام مراحل بیومتریک ویزای کانادا نمایید که بدون این مرحله روند بررسی پرونده صدور ویزای شما صورت نخواهد گرفت.

با اینحال در اقدام برای اخذ هر یک از ویزاهای کشور کانادا زمان متفاوتی را می بایست صرف کنید و مدت زمان صدور ویزا بعد از انگشت نگاری نیز تابع این موضوع است. بخصوص اخذ ویزای کانادا برای ما ایرانی ها که می بایست از یک کشور ثالث که دارای سفارت کانادا میباشد اقدام کنیم که طبیعتا بخشی از وقت ما صرف سفر به یکی از این کشورها خواهد شد.

در واقع بسیاری از افراد شاید برای اینکه بخواهند برنامه ریزی مطلوبی داشته باشند برایشان مدت زمان صدور ویزا بعد از انگشت نگاری مهم باشد که در این خصوص باید گفت مواردی هست که در مدت زمان صدور ویزا بعد از انگشت نگاری تاثیرگذار است.

زمان صدور ویزا بعد از انگشت نگاری چقدر است ؟

مثلا کشور مبدأ در زمان صدور ویزا تاثیرگذار است از جمله کشور ما ایران که به جهت روابط تیره ای که با کانادا دارد و حتی منجر به این گشت که سفارت این کشور در ایران بسته شود باعث شده تا صدور ویزا برای شهروندان ایرانی با تاخیر بیشتر صورت بپذیرد. یا همانطور که در ابتدا اشاره کردیم نوع ویزا هم می تواند زمان صدور ویزا را تعیین کند و همینطور کامل بودن اسناد و مدارک شخص متقاضی در تسریع روند اخذ ویزای کانادا و به قولی مدت زمان صدور ویزا بعد از انگشت نگاری تاثیر بالایی دارد.

اینکه می گوییم نوع ویزا در مدت زمان صدور ویزا بعد از انگشت نگاری تاثیر دارد به جهت فرآیند متفاوت اخذ ویزای هر یک از آنهاست. مثلا برای صدور ویزا از طریق اکسپرس اینتری حدود ۶ ماه، ویزای تحصیلی در حدود ۱ تا ۲ هفته، مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در حدود ۹۹ الی ۱۱۷ روز، کارت اقامت دائم ۱۳ تا ۲۴ روز، ویزای اسپانسرشیپ کانادا ۱۲ ماه، ویزای توریستی حدود ۱۲ تا ۲۷ روز بطور میانگین و تقریبی زمان می برد که ممکن است این زمان با توجه به پرونده اخذ ویزای فرد متقاضی، کمی متفاوت از این زمان ها باشد.

 عموما مدت زمان صدور ویزا بعد از انگشت نگاری ۲ هفته تا ۶ ماه است. جالب اینکه حتی می توانید فرآیند صدور ویزا بعد ازانگشت نگاری را از طریق کد پیگیری آنلاین که در زمان انجام عملیات بیومتریک دریافت کرده اید پیگیری کنید.

البته بعد از فراگیری ویروس کرونا و محدودیت های که بوجود آمده سبب گشته تا برخی از صدور ویزاهای کانادا به سختی صادر شود یا کندتر از گذشته صورت پذیرد. حتی برای سفر به کشورهای همسایه جهت اقدام برای ویزای کانادا نیز این محدودیت های کرونا وجود دارد.

با اینحال در کشور ترکیه و شهرهای استانبول و آنکارا به جهت اینکه نیاز به ویزا نداريد، امکان پیکاپ ویزای کانادا در این کشور وجود دارد چون هم یک کشور توریستی است و تردد به آن آسان است و هم دفاتر وک کانادا در این دو شهر قرار دارد و می توانید اقدامات لازم برای ویزای کانادا از جمله تعیین وقت سفارت برای انگشت نگاری را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.