لاتاری آمریکا در سال 2023

لاتاری آمریکا در سال 2023

مباحثی که پیش از لاتاری آمریکا در سال 2023 باید بدانید :

ویزای لاتاری آمریکا به یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی گفته می شود که توسط کشور آمریکا ارائه شده است. طبق این برنامه، تمامی افراد واجد شرایط از نقاط مختلف دنیا می توانند برای اخذ ویزای آمریکا شانس خود را امتحان کنند. در یک روز از قبل تعیین شده و مشخص قرعه کشی بین تمام شرکت کنندگان انجام شده و تعدادی از آن ها ویزای کشور امریکا را دریافت می کنند. لاتاری هر ساله در زمان معینی برگزار می شود. این کار با هدف حفظ تنوع نژادی مردم آمریکا صورت می گیرد. در این مقاله به بررسی کامل لاتاری آمریکا در سال 2023 پرداخته ایم. پس با ما همراه باشید.

مدارک مورد نیاز جهت لاتاری آمریکا در سال 2023

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام لاتاری آمریکا در سال 2023

دولت امریکا برای ثبت نام شما در لاتاری مدارک خاصی نمی خواهد و شما تنها با داشتن چند مدرک می توانید شانس خود را در لاتاری امتحان کنید. مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام لاتاری عبارت اند از:

  • یک قطعه عکس پرسنلی با پس زمینه سفید

  • پاسپورت

(یعنی شما با داشتن یک قطعه عکس و پاسپورت می توانید در لاتاری آمریکا در سال 2023 شرکت کنید.)

زمان ثبت نام لاتاری

طبق دستورالعمل ثبت نام اعلام شده، افراد متقاضی می توانند از روز چهارشنبه 6 اکتبر 2021 ساعت 12 ظهر (به وقت آمریکا) در لاتاری ثبت نام کنند.این تاریخ در کشور ایران با چهارشنبه 14 مهر ماه 1400 ساعت 20:30 مصادف می باشد. افراد می توانن تا روز سه شنبه 9 نوامبر 2021 ساعت 12 ظهر به وقت آمریکا یعنی 18 آبان 1400 ساعت 20:30 به وقت ایران به ثبت نام در لاتاری اقدام کنند. شایان ذکر است که به هیچ وجه امکان تمدید مهلت ثبت نام وجود نداشته و در صورت از دست دادن این مهلت، بایستی تا سال بعد صبر کنید.

شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا در سال 2023

شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا در سال 2023

سفارت آمریکا برای ثبت نام کنندگان لاتاری 3 شرط تعیین کرده است که عبارت اند از:

  • محل تولد

در واقع افرادی که اتباع کشورهایی هستند که در 5 سال گذشته بیش از 50000  مهاجرت به آمریکا داشتند نمی توانند در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند. به عنوان مثال اتباع هند از شانس شرکت در لاتاری بی بهره هستند. شایان ذکر است که مردم ایران می توانند برای سال 2023 ثبت نام کنند و هیچ محدودیتی برای آن ها وضع نشده است.

  • سن

هیچ شرایط و محدودیت سنی برای ثبت نام کنندگان وجود ندارد. اما از آنجایی که افراد متقاضی بایستی حداقل مدرک دیپلم را داشته باشند، از این رو فرد متقاضی حداقل باید 17-18 سال داشته باشد. از نظر بالا رفتن سن نیز هیچ محدودیتی اعمال نشده است.

  • تحصیلات

(در زمان ثبت نام برای قرعه کشی لاتاری آمریکا در سال 2023 باید حداقل تحصیلاتی معادل دیپلم  داشته باشید.)

سخن پایانی

کشور آمریکا همه ساله قرعه کشی را تحت عنوان لاتاری (Lottery) انجام میدهد تا افرادی که متقاضی اخذ اقامت این کشور هستند شانس خود را امتحان کنند. ثبت نام برای لاتاری شرایط و قوانین سخت و پیچیده ای نداشته و هر شخصی با یک عکس پرسنلی و پاسپورت قادر به ثبت نام می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.