شرایط ثبت نام در لاتاری

شرایط ثبت نام در لاتاری

مباحثی که پیش از شرایط ثبت نام در لاتاری باید بدانید :

لاتاری از لحاظ لغوی به معنای قرعه کشی است و لاتاری گرین کارت آمریکا  بطور کلی نوعی قرعه کشی محسوب می شود ؛ افرادی که  در این قرعه کشی برنده شده اند می توانند گرین کارت آمریکا را دریافت نمایند.برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا یا همان ویزای مهاجرتی هرساله بوسیله اداره مهاجرت کشور آمریکا در زمان مشخصی برگزار می شود و طبق این برنامه افرادی از کل دنیا می توانند گرین کارت آمریکا را اخذ نمایند. در این مقاله قصد داریم با شرایط ثبت نام در لاتاری بیشتر آشنا شویم پس تا انتها همراه ما باشید.

شرایط  عمومی ثبت نام  در لاتاری

– داشتن تابعیت کشورهای مجاز برای شرکت در لاتاری

– داشتن حداقل مدرک دیپلم یا همان  ۱۲ سال تحصيل کامل و در غیر این صورت داشتن  سابقه کاربه مدت دو سال  در طی ۵ سال اخیر.

– داشتن پاسپورت معتبر

شرایط سنی ثبت نام در لاتاری

برای ثبت نام در لاتاری متقاضی حتما  باید حداقل ۱۸ سال داشته باشد  اما بجز آن  محدودیت حداکثر سنی وجود ندارد.

فرد متقاضی باید تا سن ۱۷ سالگی همراه والدین یا قیم قانونی اش  شرکت کند و از ۱۷ تا ۲۱ سالگی هم می تواند همراه با  والدین و هم به تنهایی شرکت کند. این عمل جهت کسب شانس مضاعف صورت می گیرد به این گونه  که فرد یک بار به عنوان متقاضی یک فرم مجردی پر می کند و رسید دریافت می نماید و بار دیگر  می تواند همراه با والدین نیز شرکت نماید.

قابل ذکر است افرادی که زیر ۱۸ سال هستند اما موفق به اخذ دیپلم متوسطه شده اند می توانند به تنهایی در قرعه کشی شرکت نمایند.

شرایط ثبت نام در لاتاری برای افراد متاهل 

شرایط ثبت نام در لاتاری برای افراد متاهل

در صورتی که بالای 21 سال سن دارید و مجرد هستید باید کیس مجردی را پر کنید.

اگر متاهل هستید، ولی سند ازدواجتان به صورت رسمی صادر نشده است  باید به صورت مجردی ثبت نام کنید. در نتیجه افرادی که نامزد هستند و یا هنوز ازدواج رسمی نکرده اند  تنها می توانند به صورت مجردی اقدام به ثبت نام نمایند.امکان ازدواج و اقدام برای گرفتن ویزای همسر پس از قبولی فرد مجرد در لاتاری امکان پذیر می باشد.

افرادی که  متاهل اند و سند ازدواج دارند حتما باید به همراه همسرشان اقدام به  ثبت نام کنند و امکان ثبت نام جداگانه و مجردی برای آن ها وجود ندارد.قابل ذکر است  در صورتی که هر دو متقاضی دارای  مدرک تحصیلی بالای دیپلم باشند، می توانند  دو فرم مجزا را جهت افزایش شانس تکمیل نمایند اما باید  در هر دو فرم اطلاعات همسر قید شده باشد. پس توجه کنید که اگر متاهل هستید وهنگام تکمیل فرم  اطلاعات همسرتان را وارد نکرده اید  در صورت قبولی و مراجعه به سفارت،بدون شک  کیس شما مردود خواهد شد و به هیچ عنوان ویزایی به شما  تعلق نخواهد گرفت.

اگر فرزندانی زیر ۲۱ سال دارید، در زمان ثبت نام ، تکمیل  اطلاعات آن ها الزامی می باشد. چراکه اگر برنده لاتاری شوید ولی در زمان ثبت نام اطلاعات فرزندتان را پر نکرده باشید، کیس شما مردود اعلام خواهد شد.

و اگر پس از ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا صاحب فرزندی شدید و کیس شما برنده لاتاری شد، با ارائه مدارک لازمه به سفارت در هنگام  مصاحبه، امکان دریافت ویزا برای شما و فرزندتان فراهم خواهد شد.

 شرایط ثبت نام در لاتاری برای تحصیل 

برای ثبت نام در لاتاری آمریکا داشتن حداقل مدرک دیپلم الزامی است. مدرک دیپلم معادل ۱۲ سال تحصیل و پایان  دوره دبیرستان می باشد. ارائه مدرک تحصیلی درهنگام ثبت نام الزامی نیست و تنها در زمان قبولی باید به همراه دیگر مدارک تحویل  سفارت گردد.

قابل ذکر است که مدرک دیپلم حداقل مدرک لازم می باشد  و بر طبق شرایط ثبت نام در لاتاری مدارک بالاتر از دیپلم امتیاز  جداگانه ای به حساب نمی آیند.

تاثیر مدرک تحصیلی بر شرایط ثبت نام در لاتاری

شرایط شغلی برای ثبت نام در لاتاری

شرایط ثبت نام در لاتاری از لحاظ شغل پیچیده نیست و سخت نیست تنها رعایت گزینه هایی که پیش تر ذکر شد الزامی می باشند.

در صورتی که مدرک دیپلم ندارید اما  دارای دو سال سابقه کار در میان مشاغل ذکر شده  طی ۵ سال گذشته هستید  شانس دریافت ویزا پس از قبولی در لاتاری را خواهید داشت.می توانید  این مشاغل را در آدرس onetonline.org مشاهده نمایید.

عکس ثبت نام لاتاری

یکی از عمده ترین دلیل های مردودی کیس های ثبت نام عکس مناسب لاتاری و مطابق با استاندارهای اداره مهاجرت می باشد. اگر به طور جدی تمایل دارید در لاتاری  شرکت نمایید ضروری است که در تهیه عکس مناسب و استاندارد برای  لاتاری دقت نمایید.چرا که کوچکترین کوتاهی در تهیه عکس مناسب تمام افراد خانواده می تواند موجب  مردودی کیس تان شود پس شرایط ثبت نام در لاتاری را به دقت رعایت کنید .

– ابعاد عکس لاتاری : ۶۰۰ در ۶۰۰ پیکسل یا ۵ در ۵

– زمینه عکس : سفید

فرد در عکس باید کاملاً رو به دوربین باشد و سر و بدنش  زاویه ای نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.