لاتاری

لاتاری چیست؟

مباحثی که پیش از لاتاری ( lottery )  باید بدانید:

مهاجرت به کانادا از طریق کلیسا

مدت زمان دریافت اقامت کانادا

مدارک موردنیاز برای اقامت در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ترکیه

مهاجرت بدون پول

شانس کلمه‌ای فرانسوی ایست که به معنی فرصت، بخت و اقبال می‌باشد و یکی از عواملی است که موجب به‌وجودآمدن یک رخداد می‌شود، این رخداد ممکن است همان چیزی باشد که رؤیای بسیاری از انسان‌ها است. به‌طورکلی انسان‌های زیادی در دنیا هستند که رؤیای مهاجرت به کشور امریکا را در سر می‌پرورانند و اغلب به فکر این هستند که چطور می‌توانند شرایط زندگی و مهاجرت به امریکا را فراهم کنند و از رفاه اجتماعی و خدمات این کشور برخوردار شوند.

این رؤیا برای افراد زیادی در حد یک رؤیا باقی می‌ماند چرا که مراحل قانونی برای گرفتن ویزای اقامتی کار ساده‌ای نیست و علاوه‌برآن نیازمند هزینهٔ زیادی می‌باشد. تمامی این عوامل باعث می‌شود این رؤیا تا حدودی غیرقابل‌لمس باشد.

برای اخذ ویزای اقامتی کشور آمریکا راه‌های زیادی وجود دارد که هرکدام از این راه‌ها نیازمند طی‌کردن پروسه‌ای طولانی و سخت و همراه با هزینه‌های بسیار زیاد هستند. اما دولت آمریکا علاوه بر این راه‌های پر پیچ‌وخم راه دیگری نیز برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفته است. در این مقاله قصد داریم با این بلیط بخت آزمایی بیشتر آشنا شویم و اطلاعاتی در مورد شرایط شرکت در آن به دست آوریم پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

در واقع باید گفت این مسابقه ارزان‌ترین و راحت‌ترین راه برای گرفتن اقامت قانونی و دائمی کشور آمریکا می‌باشد که هرساله در ماه اکتبر آغاز شده و تا ماه نوامبر ادامه می‌یابد. بخت آزمایی آمریکا برای اولین‌بار در سال ۱۹۹۰ و به دستور کنگره کشور آمریکا بنا شده و این امکان را برای مهاجران فراهم کرده تا بتوانند در هر نقطه‌ای از دنیا که هستند برای زندگی به آمریکا مهاجرت کنند.

شرایط ثبت نام لاتاری

شروط لازم برای شرکت در لاتاری

برای شرکت در لاتاری تنها دو شرط لازم است اول اینکه پیش از هر چیزی شما باید در یکی از کشورهای مجاز به ثبت‌نام در لاتاری متولد شده باشید که خوشبختانه ایران جزو این کشورها می‌باشد. اما کشورهایی مانند روسیه، بریتانیا و چین مجاز به شرکت در لاتاری نیستند و در مورد این کشورها قوانین دیگری وجود دارد.

شرط دیگری که برای شرکت در لاتاری وجود دارد این است که فرد شرکت‌کننده باید حداقل دارای مدرک دیپلم باشد. قابل‌ذکر است که مدرک فنی حرفه‌ای ایرانی برای شرکت در لاتاری قابل‌قبول نمی‌باشد و فرد باید مدارک دانشگاهی داشته باشد البته در مورد افرادی که مدرک زیر دیپلم دارند قوانین جایگزینی وجود دارد و آن داشتن ۲ سال سابقه کار در مدت ۵ سال گذشته می‌باشد این شغل باید از مشاغل ثبت شده در وب‌سایت اداره کار ایالات متحده آمریکا باشد. در نتیجه به‌سادگی و با داشتن حداقل مدارک ممکن، می‌توانید خودتان را برای گرفتن گرین کارت و مهاجرت به آمریکا آماده سازید.

موضوع دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد این است که در ثبت‌نام لاتاری اشخاصی که در کشورهای مجاز متولد نشده‌اند می‌توانند از طریق همسرشان که متولد کشوری مجاز است اقدام نمایند و از طریق آن گرین کارت آمریکا را دریافت کنید .

لاتاری

علت به‌وجودآمدن لاتاری

ویزای لاتاری که به لاتاری گرین کارت نیز معروف است هرساله ۵۰۰۰۰ ویزا به مردم کشورهایی که تعداد مهاجرانشان در کشور آمریکا کمتر است داده می‌شود.

در واقع یکی از اصلی‌ترین دلایلی که دولت آمریکا لاتاری را بنا کرده مهاجرت افراد از کشورها و نژادهای مختلف به آمریکا می‌باشد به همین خاطر کشورهایی که از آن‌ها بیشتر مهاجرت به آمریکا صورت می‌گیرد در لیست کشورهای مجاز به شرکت در لاتاری قرار نمی‌گیرند.

میزان شانس هر فرد در لاتاری

دولت ایالات متحده آمریکا  ۱۲۵۰۰۰ نفر را به صورت تصادفی به عنوان برندگان لاتاری انتخاب می کند یعنی می توان گفت  حدودا  از هر ۱۰۰ نفری که برای لاتاری ثبت نام کرده اند  یک نفر برنده ویزای اقامت دائم در آمریکا می شود .

 مطلب  دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که  شانس شما حتی از این تعداد هم بیشتر می باشد چرا که  هر ساله بیشتر افراد به دلیل عدم  رعایت نکته های کوچکی در پر کردن فرم و یا نداشتن صلاحیت رد می شوند که این مسئله موجب افزایش شانس شما برای برنده شدن بلیط بخت آزمایی می شود ، و در آخر از بین تمامی افراد شرکت کننده  ۵۰۰۰۰ نفر انتخاب می شوند. البته قابل ذکر است که  دولت حاضر آمریکا یک سری شرایط جدیدی به این موضوع افزوده  است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.