حقوق پرستار در کانادا

حقوق پرستار در کانادا

اطلاعاتی که پیش از حقوق پرستار در کانادا باید بدانید :

در بحث مهاجرت کاری به کشور کانادا یکی از مقاصد اصلی و پرتقاضا رشته پرستاری می باشد ؛ بسیار از پرستاران که قصد مهاجرت کاری دارند، به دلیل بالا بودن حقوق پرستار در کانادا این کشور را کشور رویایی خود می دانند. کانادا به دلایل زیاد از جمله محیط تحصیلی با کیفیت، شرایط زندگی روزمره نسبتا آسان و مشخص برای زندگی و پرورش فرزندانن از شرایط ماسبی برخوردار بوده ،  ورود و اعلام نیاز 60 هزار نیروی پرستار تمام وقت به بخش سلامت تا سال 2022 از طرف کشور کانادا  سبب شده است تا جزو مقاصد مهارجتی پر طرفدار و محبوب پرستاران باشد .

ازطرفی دیگر شرایط مساعد زندگی نسبت مخارج ، درآمد و حقوق پرستار در کانادا این کشور را به مکان ایده آلی برای بسیاری از افراد تبدیل کرده است. شایان ذکر است که رشته پرستاری زیر شاخه رشته های علوم پزشکی بوده و به همین دلیل نیاز به شرایط خاص و گذراندن دوره های ویژه برای ورود به بازار کار می باشد. در این مقاله ما ضمن بررسی شرایط عمومی پرستار در کانادا نگاهی به حقوق این افراد نیز خواهیم داشت .

پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید …

شرایط عمومی پرستار در کانادا

کشور کانادا در همسایگی ایالات متحده آمریکا قرار داشته و به عنوان دومین کشور وسیع جهان نیز شناخته می شود. با بررسی داده های آماری و جمعیت شناسی می توان به این نتیجه رسید که جمعیت کشور کانادا با در نظر گرفتن وسعت آن، کم است. به همین خاطر این کشور به نیروی کار در رشته های مختلف نیاز دارد ؛ در پی سیاست گذاری های کشور کانادا در جهت جذب نیرو های متخصص در رشته های مختلف، بسیاری از پرستاران با توجه به شرایط مطلوب زندگی، نرخ پایین بیکاری، سطح بالای آموزش و تحصیل در این کشور ، حقوق پرستار در کانادا و سایر پارامترهای مثبت قصد مهاجرت به این کشور را در سر دارند.

همچنین نرخ حقوق پرستار در کانادا باعث تبدیل این کشور به یکی از محبوب ترین کشور ها برای رشته پرستاری شده است. شرایط عمومی پرستار در کانادا ( General Nursing Conditions in Canada )  بسیار ایده آل بوده و هر شخصی را به مهاجرت وسوسه می کند. شرایط مهاجرتی این کشور به صورتی است که شخص می تواند با گذراندن دوره های پرستاری در کالج های برگزارکننده کوآپ (CO-OP) پرستاری در کشور کانادا هم به صورت هم زمان تحصیل کرده و هم امکان کار داشته باشد و حقوق و مزایای مناسبی هم دریافت کند . به بیان ساده تر فرد هم دوره تحصیلات خود را پشت سر می گذراند و هم سابقه کاری مناسبی برای خود کسب می کند.

انواع پرستار در کانادا

شغل پرستاری در کانادا تنها یک زمینه کاری نبوده و پرستاران در کانادا دارای انواع و درجات مختلفی می باشند. به طوری که در بیمارستان ها و مراکز بهداشت این کشور بسته به درجه و مدرک تحصیلی پرستاران، شرایط شغلی متفاوتی برای آنان وجود دارد و طبیعتا درآمد هر کدام از انواع آن ها شامل مبلغ متفاوتی نیز می باشد. به عبارتی می توان گفت حقوق پرستار در کانادا تحت تاثیر نوع و درجه پرستاری فرد می باشد. انواع پرستار در کانادا با توجه به شرایطشان به شرح ذیل می باشد :

  • پرستار ثبت شده (RN) :

این پرستاران دارای مدرک لیسانس 4 ساله در کانادا هستند.

  • پرستار ثبت شده عملی (RPN) :

 پرستاران ثبت شده عملی عموما ( RPN ) دوره های 2 الی 3 ساله پرستاری را در ایالات اونتاریو یا کبک گذرانده اند.

  • پرستار ثبت شده عملی (LPN):

 پرستاران ثبت شده عملی ( LPN ) دوره های 2 الی 3 سال پرستاری را در سایر ایالات گذرانده اند.

  • پرستار خانگی (نگهداری از فرزندان در منزل) :

پرستاران خانگی تنها نیاز به تحصیلات دانشگاهی بیشتر از دیپلم دارند (حتی به مدت 1 سال پس از دیپلم و کاردانی)

  • پرستار متخصص

پرستاران متخصص جزو دسته پرستاران ثبت شده می باشند که مجوز برخی امور تخصصی تر نظیر تجویز دارو و… را نیز  کسب کرده اند .

حقوق پرستار در کانادا در ایالت های مختلف

همانطور که گفتیم پرستاران انواع مختلفی داشته و حقوق پرستار در کانادا بسته به نوع فعالیتشان متفاوت می باشد با تمامی این تفاسیر یک نکته تعیین کننده دیگر در رابطه با حقوق و مزایا پرستاران مشغول به کار وجود دارد در ایالت های مختلف وجود دارد به بیان ساده تر حقوق و مزایای پرستاران در ایالت های مختلف متفاوت می باشد اما با این حال می توان با یک دید کلی چنین بیان کرد که متوسط حقوق سالانه یک پرستار ثبت نام شده در کانادا حدودا ۶۸،۵۴۲ دلار می باشد .

به فارغ التحصیلان جدید رشه پرستاری در کانادا ۴۴،۰۰۰ هزار دلار در سال (۲۳ دلار در ساعت) پرداخت می شود البته این مقدار طی چند سال اخیر به ۳۰،۳ دلار در ساعت افزایش یافته است .

سخن پایانی

بنا به شرایط زندگی و مزایایی کشور کانادا برای پرستاران، این کشور به یکی از کشور های هدف برای مهاجرت شغلی پرستاران تبدیل شده است.از طرفی شرایط عمومی پرستار در کانادا نیز انقدر خوب و ایده ال بوده که دل هر شخصی را به وسوسه می اندازد . پرستاران در کشور کانادا حوزه های کاری متفاوتی داشته و با توجه به نوع  مدرک پرستاری که دارند و ایالتی که در آن خدمات رسانی می کنند از مزایای منحصر به فردی برخوردار شده و حقوق پرستار در کانادا نیز با توجه به همین پارامتر ها متغیر می شود .

امیدواریم از خواندن مقاله حقوق پرستار در کانادا نهایت لذت را برده و مفاهمیم گفته شده برایتان مفید بوده باشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.