نمونه نامه Reconsideration

نمونه نامه Reconsideration

مباحثی که پیش از مطلب نامه Reconsideration باید بدانید :

نمونه نامه اعتراض به ریجکتی کانادا ، ریجکتی ویزا کانادا ، نامه پیشنهاد کار برای سفارت ، نحوه اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی ،

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا

همیشه برای غالب امور اداری و سازمانی که نیاز به رای و نظر یا صدور حکمی هست امکان تجدید نظر یا ریکانسیدریشن (Reconsideration) در نظر گرفته می شود .

چون انسان جایزالخطاست و ممکن است اشتباه کند و این موضوع در هر سیستم اداری و سازمانی نیز امکان وقوع دارد. بر این اساس یکی از جاهایی که شما می توانید درخواست تجدید نظر یا ریکانسیدریشن کنید در اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا است .

در واقع اداره مهاجرت کانادا به واسطه افسران مهاجرت خود به بررسی پرونده ها و مدارک ارسالی متقاضیان مهاجرت به کانادا می پردازد که در صورت وجود مشکل یا احراز نشدن شرایط متقاضیان برای اخذ ویزای کانادا، اقدام به ریجکتی آن می نمایند.

حال برای رفع این ریجکتی اعم از اینکه مشکل در پرونده و مدارک و مستندات شما باشد یا اشتباه افسر مهاجرت کانادا، امکان اعتراض با  نامه Reconsideration  که یک نامه درخواست تجدیدنظر است وجود دارد .

 

نمونه نامه Reconsideration

 

تصریح مسیر رفع رجکتی ویزای کانادا

در حقیقت متقاضیان مهاجرت به کانادا در صورتی که با ریجکتی ویزای کانادا مواجه شوند اقدام به نوشتن نامه Reconsideration  می کنند که نوعی نامه درخواست تجدید نظر است و طی آن اقدام به ارائه مدارک و مستندات خود مبنی بر رخ دادن اشتباه در پروسه اخذ ویزای کانادای خود می کنند و یا درصورت وجود مشکل و نقص در مدارک ، در این نامه به شرح اقدامات خود مبنی بر رفع موانع موجود برای اخذ ویزای کشور کانادا خواهند پرداخت .

لذا در صورت موجه بودن اظهارات و وجود دلایل قانع کننده، نامه Reconsideration شما منجر به رفع ریجکتی ویزای کانادا می گردد. نکته ای که در این خصوص می بایست بدان دقت کنید اینکه رفع ریجکتی ویزای کانادا غالبا به معنای اصلاح مشکلات و نواقص موجود در پرونده اخذ ویزای شما و درخواست مجدد آن است نه صرفا یک نامه تجدید نظر که تحت قالب نامه Reconsideration  ارسال گردد .

موضوع دیگر اینکه نامه ریکانسیدریشن به هیچ وجه مصاحبه ندارد و صرفا دلایل و مستندات جدیدتان که در رفع نواقص و مشکلات پرونده اخذ ویزای کانادای شما صورت گرفته در نامهReconsideration  مطرح می گردد .

دیده شده که برخی افراد و موسسات به شگردهای مختلف اقدام به گرفتن هزینه های گزاف برای تنظیم نامه ریکانسیدریشن می نمایند. همچنین زمان اقدام برای نامه Reconsideration به هیچ وجه در روند بررسی آن تاثیر ندارد و شما می توانید به محض اعلام ریجکتی ویزا از سوی اداره مهاجرت، با برطرف کردن مشکلات و نواقص برای رفع ریجکتی ویزای کانادا اقدام کنید.

در واقع مستندات و مدارک شما هر چقدر هم که کامل باشد ولی نتواند باعث اقناع افسر مهاجرت کانادا شود فایده ای ندارد لذا آنها را به گونه ای تنظیم کنید که در جهت اقناع افسر مهاجرت مبنی بر صلاحیت شما برای اخذ ویزای کانادا باشد.

اما شاید بخواهید از نمونه نامه Reconsideration و اینکه چگونه می بایست نگارش گردد مطلع شوید که در این خصوص باید گفت که مثل سایر نامه هاست با این تفاوت که نامه شما خطاب به افسر مهاجرت کاناداست و محتوای آن به دلایل و مستنداتی می پردازد که در جهت رفع ریجکتی ویزای شما برآید .

ضمن اینکه در قسمت subject می بایست اپلیکیشن نامبر، تاریخ تولد و UCI نام خود را بنویسید و سپس این نامه را برای اتاوا و انکار وب فرم بزنید یا ایمیل بفرستید .

همچنین در نظر داشته باشید که ریجکتی ویزای کانادا به جهت حجم زیاد درخواست های ویزای کانادا یا احتمال نقص و اشتباه برای هر کسی محتمل است. لذا این پیگیری مستمر و مجدانه شماست که می تواند حتی ریجکتی ویزا را با تنظیم نامه Reconsideration تبدیل به اخذ ویزای کانادا ( Obtaining a Canadian visa ) نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.