برنامه نویسی در کانادا

در آمد برنامه نویسی در کانادا

بازار کار برنامه نویسی در کانادا امروزه با توجه به پیشرفت و رشد استارت آپ ها در سراسر جهان  موجب شده تا علاقمندان بسیار زیادی را در این کشور 

اطلاعاتی که پیش از میانگین  و در آمد برنامه نویسی در کانادا باید بدانید :

قبل از اینکه از میانگین حقوق برنامه نویسی در کانادا سخن بگوییم ابتدا بهتر است که یک تعریف جامع و درست از شغل برنامه نویس داشته باشیم. در واقع برنامه نویس کارش طراحی و ساخت برنامه ای قابل اجرا در رایانه با استفاده از کدها و الگوریتم های برنامه نویسی است که طی آن دستوراتی به صورت کدنویسی برای کامپیوتر طراحی و نوشته می شود تا طبق آن به صورت خودکار برنامه و هدف خاصی در رایانه اجرا و پیاده سازی شود.

همچنین برای برنامه نویسی در کانادا میبایست زبان برنامه نویسی هم اعم از Python، C/C++، PHP، JavaScript و… را یک برنامه نویس بلد باشد. با اینحال شغل برنامه نویسی یکی از شاخه های اصلی علوم کامپیوتر در کاناداست که اتفاقا متقاضیان زیادی دارد و هرساله افراد بسیاری برای تحصیل یا کار در این زمینه به کشور کانادا مهاجرت می کنند.

 

مهاجرت به کانادا به عنوان برنامه نویس

 

علاوه بر این عنوان برنامه نویس یک عنوان کلی شغلی است و زیرمجموعه آن شامل عناوین شغلی متعددی اعم از برنامه نویس وب، برنامه نویس سیستم عامل، برنامه نویس کامپیوتر، تحلیلگر برنامه نویس و… می شود. بطور کلی مشاغل برنامه نویسی از شغل های مورد نیاز کشور کانادا است که علاوه بر امنیت شغلی بالا از میانگین دستمزد و حقوق خوبی هم برای شاغلین این حوزه برخوردار است.

لذا افرادی که تمایل به مهاجرت به کشور کانادا را دارند می توانند با انتخاب کد شغلی 2174 (Computer programming) و از طریق سیستم اکسپرس اینتری درخواست کاری خود برای مهاجرت و اخذ ویزای کاری کانادا ثبت نمایند. هرچند مشاغل برنامه نویسی در بیشتر نقاط دنیا جزو مشاغل پردرآمد است اما کار در یک کشور مدرن و پیشرفته چون کانادا با زیرساخت های اقتصادی قوی هرکسی را علاقه مند به کار در این کشور می‌نماید.

 

 

شرایط مهاجرت به عنوان یک برنامه نویس

لذا از آنجائیکه شغل برنامه نویسی در کشور کانادا جزو مشاغل مورد نیاز است و حتی پیش بینی می گرد در حوزه مشاغل برنامه نویسی تا یک دهه آینده بیش از ۵۲ هزار شغل بوجود خواهد آمد سبب گشته تا دولت کانادا توجه ویژه ای به مشاغل برنامه نویسی پیدا کند و همین دلیل سبب شده تا میانگین حقوق برنامه نویس در کانادا افزایش پیدا کند ؛ و اما برای اینکه بتوانید به این کشور به عنوان یک برنامه نویس مهاجرت کنید حتما می بایست تجربه کافی در این حرفه و تسلط به یکی از دو زبان انگلیسی یا فرانسوی، الویت سن کمتر و در نهایت تحصیلات عالیه و کارفرمای کانادایی داشته باشید.

و جالب اینکه حقوق و دستمزد برنامه نویسی در کانادا مبتنی بر تجربه و سابقه کاری او تعیین می شود که هر چه از سابقه کاری بیشتر و طولانی تری برخوردار باشد، میانگین حقوق برنامه نویس در کانادا به صورتی است که هر چه سابقه بیشتر باشد دستمزد بالاتری هم خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز یک برنامه نویس برای مهاجرت به کانادا

بر این اساس میانگین حقوق برنامه نویسی در کانادا با 2 سال سابقه کاری سالانه در حدود ۶۲ هزار دلار است و میانگین حقوق برنامه نویسی در کانادا که بین ۲ تا ۱۰ سال سابقه کاری دارند سالانه در حدود ۸۲ تا ۱۲۱ هزار دلار است. همچنین افراد دارای سابقه کاری ۱۰ تا ۲۰ سال از درآمد سالانه  ای در حدود ۱۴۸ تا کمی بیش از ۱۶۰ هزار دلار برخوردار هستند .

و اما درآمد سالانه افراد با سابقه بسیار طولانی در شغل و حرفه برنامه نویسی که معمولا بالای ۲۰ سال سابقه کار دارند در حدود نزدیک به ۱۷۵ هزار دلار می باشد. لذا با توجه به اطلاعاتی که از نرخ درآمد سایر شغل ها داریم، میانگین حقوق برنامه نویس در کانادا ( The average salary of a programmer in Canada )  بسیار خوب ارزیابی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.