بهترین رشته های تحصیلی در کانادا

بهترین رشته های تحصیلی در کانادا

مباحثی که پیش از بهترین رشته های تحصیلی در کانادا باید بدانید :

از آنجائیکه بخش مهمی از عمر و وقت ما انسانها صرف کسب دانش و تحصیل و به قولی آموختن می شود لذا بسیار اهمیت دارد که دانش و رشته ای را برای تحصیل انتخاب کنیم که به قول امروزی‌ ها آینده دار باشد. البته این آینده دار بودن برای نسل امروزی‌ که به کسب دانش و تحصیل می پردازد متفاوت از گذشته است و فرای درست و غلط بودن آن که البته نسبی است؛ به خصوص اگر پای مهاجرت در میان باشد شناخت بهترین رشته های تحصیلی در کانادا یا هر کشور دیگری که قصد مهاجرت به آن را دارید حائز اهمیت است .

و ممکن است در هر دوره ای درست و غلط بودنش متفاوت برداشت شود، آینده دار بودن در بین محصلان امروز یعنی کسب درآمد بیشتر و فراهم آوردن رفاه و آسایش در زندگی و دیگر به مانند گذشته کسب دانش و معرفت در رشته های مورد علاقه حتی با درآمد کم و آینده شغلی نامطمئن، پرطرفدار نیست و بیشتر ملاک تحصیل، آینده خوب درآمدی و شغلی تحصیل در هر رشته ای است.

از اینرو حتی کسانی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر از جمله کانادا برای تحصیل را دارند به این نکته توجه می کنند و سراغ تحصیل در رشته هایی می روند که درآمد بالا و آینده شغلی خوبی در انتظارشان باشد. در ادامه محتوا با ما همراه باشید تا بهترین رشته های تحصیلی در کانادا (The best majors in Canada) را بشناسیم …

بهترین رشته های تحصیلی در کانادا برای یافتن شغل

همچنین کسانی که دورنمای ذهنشان اقامت کشور کانادا بعد از اتمام تحصیل است قطعا تحصیل در رشته هایی را انتخاب خواهند کرد که مورد نیاز کشور کانادا بوده و درآمد بالایی داشته باشد. از این‌رو این موضوع می تواند به پیدایش بهترین رشته های تحصیلی در کانادا منجر شود. بهترین از این لحاظ که درآمد بالا، آینده شغلی بهتر و تحصیل راحت را برای محصلین فراهم آورد و ارزش وقت و عمری که برای آن گذاشته می شود را داشته باشد.

منتها نکته ای وجود دارد و آن اینکه با توجه به گستردگی رشته ها و دانشگاه های تحصیل در کشور کانادا و همچنین عدم شناخت کافی از نیازهای شغلی این کشور سبب گشته تا برخی بر سر دوراهی های زیادی برای انتخاب بهترین رشته تحصیلی در کانادا قرار بگیرند.

بر این اساس شناخت بهترین رشته های تحصیلی در کانادا که مورد نیاز این کشور هم باشد، آینده روشنی را پس از تحصیل و ورود سریع به بازار کار کانادا در پی خواهد داشت. بر این اساس می توان بهترین رشته های تحصیلی در کانادا را در دو دسته بندی کلی قرار داد. اول رشته های تحصیلی که در کانادا مورد نیاز و پرطرفدار است  و دوم رشته های تحصیلی که تقریبا در همه جای دنیا طرفدار دارد. رشته هایی چون علوم کامپیوتری و IT، سلامت و پزشکی یا تجارت و امور مالی و… در غالب کشورها پر طرفدار هستند.

بهترین رشته های تحصیلی در کانادا جهت کسب درآمد بیشتر در کانادا

با اینحال اگر بخواهیم بهترین رشته های تحصیلی در کانادا را معرفی کنیم قطعا سراغ رشته های تحصیلی خواهیم رفت که علاوه بر درآمد بالا و آینده شغلی خوب، هزینه های ترم و تحصیل پایینی دارند.

بر این اساس می توان به رشته هایی چون تجارت و امور مالی اعم از حسابداری، مدیریت سرمایه، امور بیمه و… با درآمد ساعتی بین ۱۹ تا ۳۳ دلار، رشته مهندسی اعم از مهندسی عمران، مهندسی الکترونیک، مهندسی مکانیک و… با درآمد ساعتی بین ۳۸ تا ۴۲ دلار، رشته علوم کامپیوتری و آی تی اعم از مهندس نرم افزار، تحلیلگر برنامه و… با درآمد ساعتی بین ۱۹ تا ۵۰ دلار، رشته پزشکی و سلامت اعم از پزشک و پرستار و… با درآمد کمی بیش از ۱۶ دلار در ساعت، رشته رسانه و روزنامه نگاری اعم از روزنامه نگار، تولید رسانه دیجیتال و… با درآمد بین ۳۵ تا ۵۵ هزار دلار در سال اشاره کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.