ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

 مباحثی که در راستای اخذ ویزای کار پس از تحصیل در کانادا باید بدانید:

اغلب کسانی که برای‌ تحصیل به کانادا مهاجرت میکنند یکی از عمده اهدافشان کار پس از تحصیل و کسب اقامت دائم این کشور از طریق ویزای کار پس از تحصیل است. ویزای کار پس از تحصیل در کانادا که اختصارا PGWP نامیده میشود نوعی ویزا تحت قالب Open Work Permit میباشد که برای فارغ التحصیلان خارجی از مراکز تحصیلی واجد شرایط کانادا در نظر گرفته شده است. این ویزا به فارغ التحصیلان خارجی در کانادا اجازه میدهد تا پس از اتمام تحصیلات برای هر کارفرمایی در هر جا از کانادا که بخواهند کار کنند.

البته کسانی که برای تحصیل به این کشور مهاجرت کرده بودند حق کار محدود در هفته ۲۰ ساعت را داشتند ولی طی ویزای کار پس از تحصیل میتوانند به طور کامل به اندازه طول دوره تحصیل خود به شرطی که کمتر از ۸ ماه نباشد تمام وقت کار کنند.

شرایط ویزای کار پس از تحصیل در کانادا چگونه است ؟

سقف ویزای کار پس از تحصیل همانطور که اشاره داشتیم به اندازه مدت تحصیل و حداکثر ۳ سال است و کسانی که از یکی از مراکز معتبر کانادا فارغ التحصیل شده باشند میتوانند در صورتی که حداقل ۸ ماه تحصیل مستمر داشته اند و سن آنها ۱۸ سال یا بالاتر میباشد با ارائه مدرک از محل تحصیل که پایان تحصیلات آنها را تایید نماید شروع به کار نمایند.

این مراکز تحصیلی بالای دیپلم میتوانند دولتی یا خصوصی باشند. این ویزای کار پس از تحصیل باعث میگردد تا آنها بتوانند تجربه کار کانادایی کسب نموده و با به دست آوردن سابقه کاری، امکان اقامت دائم کشور کانادا از طریق Canadian Experience Class (CEC) برایشان مهیا شود.

سقف ویزای کار پس از تحصیل در کانادا چقدر است ؟

در واقع این یک تاکتیک و استراتژی تدوین شده از سوی دولت کاناداست که از این طریق بتواند دانشجویان خارجی که در این کشور تحصیل کرده و تخصص و مهارتی را فرا گرفته اند در بخش های مختلف به عنوان نیروی کار متخصص به کار گیرد و از مهارت و تخصص آنها استفاده نماید.

لذا هر یک از فارغ التحصیلان در کشور کانادا امکان دریافت ویزای کار پس از تحصیل در کانادا از اداره مهاجرت کانادا (IRCC) را دارند منتها باید دقت کنند که پس از فارغ التحصیلی یک مهلت مقرر برای اقدام به اینکار وجود دارد که ۱۸۰ روز میباشد. همچنین باید اقدام آنها برای اخذ ویزای کار پس از تحصیل در کانادا در زمانی صورت بگیرد که هنوز استادی پرمیت آنها معتبر میباشد.

استادی پرمیک یکی از روش های اخذ ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

از اینرو متقاضیان ویزای کار پس از تحصیل در کانادا ( Work visa after studying in Canada ) میتوانند از دو روش یا از طریق پست یا به شکل آنلاین درخواست خود مبنی بر اخذ ورک پرمیت پس از استادی پرمیت را برای اداره مهاجرت کانادا ارسال نمایند. هزینه ای که برای اینکار میبایست پرداخت کنید حدود ۲۵۵ دلار کاناداست که ۱۰۰ دلار آن برای Open work permit و ۱۵۵ دلار آن برای اجازه کار دریافت میشود.

منتها نکته ای که باید در نظر داشته باشید تا هزینه و وقت شما هدر نرود توجه به این موضوع است که شما فقط یک بار میتوانید ویزای کار پس از تحصیل را دریافت کنید و اگر چنانچه برای دفعات دوم و به بعد در کانادا تحصیل میکنید امکان اقدام برای ویزای کار پس از تحصیل در کانادا را نخواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.